שפיר לא תרוץ בבחירות: "האיחוד בשמאל הוא הדבר הנכון, גאה לשלם את המחיר"

חברת הכנסת לא נכללה ברשימת העבודה-גשר ומרצ, שהכריזו שלשום על ריצה משותפת. "במערכת הבחירות הזו אני לא אתמודד לכנסת אבל אמשיך להתמודד על המדינה", ציינה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שפיר במסיבת העיתונאים בת"א, היום. "זה יותר גדול מהכיסא, יותר גדול מהמפלגה, וזה בטח יותר חשוב ממני", אמרה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברת הכנסת סתיו שפיר הודיעה היום (רביעי) כי לא תרוץ בבחירות לכנסת במארס. "האיחוד בשמאל הוא הדבר הנכון, גאה לשלם את המחיר", אמרה שפיר בהצהרה בשדרות רוטשילד בתל אביב. שפיר לא נכללה ברשימה המתהווה של העבודה-גשר ומרצ, שהכריזו שלשום על ריצה משותפת.

שפיר ציינה כי היא דחפה לאיחוד בין מפלגות השמאל והיא שמחה כי יצא לפועל. "זה יותר גדול מהכיסא, יותר גדול מהמפלגה, וזה בטח יותר חשוב ממני", אמרה. היא הוסיפה כי המשימה העיקרית כרגע היא "להרחיק את ראש המאפיה מכיסא ראש הממשלה, ולנקות את אורוות השלטון מהשחיתות האיומה שפשתה בו ומההסתה שהביאה את החלקים היפים כל כך של החברה הישראלית להיות מסוכסכים אלה עם אלה".

שפיר במסיבת עיתונאים בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

"במערכת הבחירות הזו אני לא אתמודד לכנסת אבל אמשיך להתמודד על המדינה", אמרה שפיר. "היום אנחנו לוקחים את התנועה שלנו החוצה - לרחובות, לערים, לשכונות - כדי לבנות את המחר שלנו ולחזור חזקים יותר".

באופן רשמי, בשתי המפלגות הבהירו השבוע כי היא עדיין יכולה לקחת חלק באיחוד, אבל מאחורי הקלעים מחנות המתנגדים לצירופה, בשני הצדדים, גדולים ומשמעותיים. בשבועות האחרונים אף פעלו במרצ בניסיון לחסום את שילובה מחדש גם במסגרת "המחנה הדמוקרטי", במקרה שהאיחוד עם העבודה־גשר לא היה יוצא לפועל.

שלשום מתחה שפיר ביקורת על הרשימה המתגבשת. "איחוד שנראה כמו רשימת סידורי עבודה רק מרחיק את הציבור מהפוליטיקה", הזהירה, "בזמן שהמשימה הכי חשובה שלנו היום במחנה שמאמין בישראל זה לבנות את האמון מחדש, להציע חזון חדש ודרך מרגשת". 

שפיר היתה ממובילות המחאה החברתית ב-2011, והחלה את דרכה הפוליטית שנה לאחר מכן כשהתמודדה בפריימריז למפלגת העבודה והוצבה במקום התשיעי ברשימת המפלגה. ב-2013 הושבעה לכנסת לראשונה, ושימשה כחברת כנסת בארבע הכנסות האחרונות. ביולי האחרון הודיעה על פרישתה ממפלגת העבודה, ועל חבירתה למרצ ולראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בהקמת המחנה הדמוקרטי. היא הוצבה במקום השני ברשימה ומונתה במקביל ליו"ר התנועה הירוקה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ