מנדלבליט להיבא יזבק: הבהירי אם הבעת תמיכה בפגיעה בחיילי צה"ל

היועמ"ש פנה לחברת הכנסת מבל"ד בעקבות בקשות לפסילת התמודדותה בבחירות לכנסת. ועדת הבחירות צפויה לדון ביום רביעי בבקשות שהגישו הליכוד, ישראל ביתנו ועוצמה יהודית

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יזבק בכנסת, בשנה שעברה. "אני שוללת פגיעה בבני אדם באשר הם", כתבה בעיתון זה
יזבק בכנסת, בשנה שעברה. "אני שוללת פגיעה בבני אדם באשר הם", כתבה בעיתון זהצילום: אוליבייה פיטוסי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דרש הערב (ראשון) מח"כ היבא יזבק (בל"ד) הסברים על דבריה בריאיון לחדשות 13 שמהם, לדבריו, עלול להשתמע כי היא תומכת בפגיעה בחיילי צה"ל. מנדלבליט פנה ליזבק בעקבות בקשות לפסילת התמודדותה בבחירות לכנסת שהגישו הליכוד, ישראל ביתנו ועוצמה יהודית. מנדלבליט ביקש את התייחסותה של חברת הכנסת כדי לגבש את עמדתו בנוגע לבקשות. ועדת הבחירות צפויה לדון בהן ביום רביעי.

עוד תדון הוועדה בבקשה לפסול את מפלגת "משפט צדק" של לריסה טרימבובלר, רעייתו של יגאל עמיר. את הבקשה הגישה מפלגת העבודה-גשר. בין השאר הוגשו הבקשות לפסילת יזבק על סמך סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת, העוסק ב"תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל".

בהתאם לחוק הורה מנדלבליט ליזבק להבהיר את התבטאויותיה בריאיון, כשנשאלה אם פגיעה בחיילים היא פעולה לגיטימית. על כך ענתה יזבק: "החוק הבינלאומי בעצמו מאפשר לעמים שהם תחת כיבוש לפעול למען שחרורם". עוד אמרה יזבק: "מה שלא לגיטימי זה המשך הכיבוש".

בשבוע שעבר פרסמה יזבק מאמר דעה ב"הארץ" ובו התייחסה לכמה מהתבטאויותיה בעבר. בין השאר כתבה יזבק: "אני שוללת פגיעה בבני אדם באשר הם, וניסיונם של הקיצוניים לייחס לי הסכמה לפגיעה בילדים או לפיצוץ אוטובוסים הוא דבר אבסורדי ומעורר חלחלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ