הארץ

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום (שבת) כי "עידן נתניהו נגמר" וכי בגוש מפלגות הימין שהצהיר על התמיכה בו עוסקים ב"מה קורה אחרי עזיבתו". לדבריו, ראש הממשלה בנימין נתניהו "חי בהכחשה" וגם הוא "יפנים יום אחד שהגיע הזמן לתלות את הנעליים". באירוע בבאר שבע אמר יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, כי אינו יודע אם יו"ר כחול לבן בני גנץ ונתניהו יקימו ממשלת אחדות, אך אם לא, "אין ספק שלא ניתן יהיה להרכיב ממשלה בלי הרשימה המשותפת".

באירוע שבתרבות בשוהם, ליברמן אמר עוד כי אישים במפלגות החרדיות נפגשים כל העת עם בכירים בכחול לבן. "את יכולה לשאול את דרעי כמה פעמים הוא ישב בתקופה האחרונה עם גבי אשכנזי", אמר למראיינת רינה מצליח. הוא הוסיף כי יו"ר ימינה נפתלי בנט וח"כ איילת שקד "חולמים איך להיפטר מנתניהו, איך להקים ממשלה בלעדיו".

יו"ר ישראל ביתנו חזר גם על כך שאין לו התנגדות לשבת בממשלה לצד העבודה-גשר-מרצ ואינו רואה סיבה לפסול אישים כמו עמיר פרץ או סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן. "אין יותר מרצ", אמר, "מרצ זה חלק מגוש העבודה-גשר-מרצ. ברגע שאין יותר מרצ, זה מקל מאוד". בפייסבוק הוא כתב כי גולן "סובל מדיסוננס פנימי. כלוחם בשדה הקרב הוא היה אחד מלוחמי השדה הטובים ביותר שידענו, אולם כשהוא מופיע בפני קהל הוא מדבר שטויות ללא הפסקה. אבל אף אחד לא מושלם, ואי אפשר לצרף אותו לרשימת פסולי חיתון".

אתמול הצהיר ליברמן כי מפלגתו לא תשתף פעולה עם הרשימה המשותפת, גם לא באופן עקיף - וכי הוא מוכן לשבת עם מרצ בקואליציה. בכחול לבן מנסים עתה לשרטט תרחישים שיאפשרו לה להקים קואליציה ללא תמיכת הרשימה המשותפת. מקור במפלגה העריך שאם כחול לבן תהיה גדולה באופן משמעותי מהליכוד, בלוק הימין יישבר וחלק מהסיעות בו יחברו לגנץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ