בחירות 2020גנץ פיטר את יועצו האסטרטגי לאחר שהוקלט מכנה אותו "סכנה לעם ישראל"

ישראל בכר, שאמר כי ליו"ר כחול לבן "אין אומץ לתקוף באיראן", יעזוב את קמפיין הרשימה ימים אחדים לפני הבחירות. גנץ מסר כי "בכר נקלע למארב מתוכנן באמצעים פסולים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גנץ בנאום במלון כרמים, השבוע
גנץ בנאום במלון כרמים, השבועצילום: אוהד צויגנברג
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כחול לבן בני גנץ פיטר הבוקר (שישי) את היועץ האסטרטגי של המפלגה ישראל בכר, בעקבות פרסום הקלטה שבה מתח עליו בכר ביקורת. בהקלטות שפורסמו אתמול בחדשות 12 נשמע בכר אומר כי גנץ עלול להביא "סכנה לעם ישראל", וכי "אין אומץ לתקוף באיראן".

בהקלטה, שבה נשמע בכר משוחח עם מכר שקולו טושטש, אמר היועץ: "היא (ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן) אומרת שהוא טיפש ואפס מאופס ואסור שיהיה ראש הממשלה". כשבן שיחו אמר כי כחול לבן "יגרמו לחוסר החלטה נכונה" ויעצרו "השתדלות לתקוף באיראן", השיב בכר: "אני יודע, זה האיש".

ישראל בכר במטה כחול לבן בתל אביב, בספטמבר
ישראל בכר במטה כחול לבן בתל אביב, בספטמברצילום: אילן אסייג

גנץ מסר הבוקר כי "בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה - שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב". הוא הוסיף כי הקלטות "בושלו" (נערכו) בידי תומכי נתניהו, ואמר כי המהלך מעיד ש"המאפיה כאן".

מטעמו של בכר נמסר: "המקרה שפורסם הוא חלק ממסע של הונאה וניסיון גניבת דעת שהשיג שיא חדש של  שפלות רוח. לאור הפרסום הפוגע בשמו הטוב של גנץ, אני מקבל עליי את החלטתו על סיום תפקידי בצוות הקמפיין על מנת להשלים את משימת הבחירות של כחול לבן".

בכר, שהיה בעבר יועץ אסטרטגי לבנימין נתניהו ולנפתלי בנט, עבד בכחול לבן מאז הקמתה בשנה שעברה. באפריל שעבר אמר לחדשות 13 כי ההדלפות משיחות סגורות במטה כחול לבן "הורידו שניים-שלושה מנדטים" בבחירות. על גנץ אמר: "החיסרון של כל מתמודד חדש הוא שעליו להגדיר את עצמו במהירות שיא, ולשכנע את הציבור שמה שהוא אומר זה מה שהוא באמת".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ