נתניהו הכחיש, אך הוקלט משוחח עם הרב שהקליט את יועצו של גנץ

לפי הפרסום בחדשות 12 השיחה, שבה השתתפו אנשים נוספים, התקיימה יממה לפני פרסום הקלטת הרב גיא חבורה - שבה נשמע יועצו של גנץ מכנה אותו "סכנה לישראל". אחד הנוכחים נשמע מבטיח "ראש הממשלה, אנחנו נעשה את זה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הרב גיא חבורה, שהקליט את יועצו של בני גנץ מכנה אותו "סכנה לישראל", נשמע מדבר על הנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו יום לפני פרסום ההקלטה - כך פרסמה הערב (ראשון) אילנה דיין בחדשות 12. ההקלטה מקוטעת וקולו של נתניהו נשמע בה באופן לא ברור, אך חבורה נשמע פונה לראש הממשלה. בימים האחרונים הכחיש נתניהו כי נפגש עם חבורה לפני פרסום ההקלטה של היועץ האסטרטגי של כחול לבן, ישראל בכר.

דובר נוסף בהקלטה נשמע אומר "ראש הממשלה, אנחנו נעשה את זה", ואף מבטיח שקולו של יועצו של גנץ לא יטושטש: "ברור שישראל צריך להיות בקולו, אוקיי ברור". לפי הפרסום, שיחה זו התקיימה ביום רביעי האחרון סביב השעה 22:00 במשרדו של חבורה במרכז תל אביב. ההקלטה פורסמה ביום למחרת.

דוברו של נתניהו, עופר גולן, מסר בתגובה לחדשות 12: "אני לא מכיר שיחה כזו". הוא סירב לומר אם נתניהו מכחיש את קיום השיחה ואמר: "ככל שקיימת הקלטה של השיחה מדובר בהאזנת סתר".

בריאיון בוואינט בשבוע שעבר נשאל נתניהו אם אנשיו בישלו את הקלטת ואמר "מה פתאום! מה פתאום! זה שטויות". בריאיון בוואלה שבו נשאל אם נפגש עם חבורה ביום רביעי אמר: "ביקרתי בהרבה מאוד ישיבות, לרבות הישיבה הזו, בשבועות האחרונים, בנוכחות רבנים ומאות תלמידים, הכל מתועד מההתחלה ועד הסוף". כשנשאל שוב: "שוחחת עם הרב הזה?", ענה: "הייתי שם בפורום ענק ולא בפרטיות". בריאיון בפגוש את העיתונות אמר: "...כשהיועץ הבכיר, כשהוא מנסה לקדם את כחול לבן, הוא אומר מהמיית ליבו שהוא מבין שהוא עושה משהו לא תקין... לא דיברתי עם הרב שדיבר איתו".

בהקלטה שפורסמה ביום חמישי נשמע בכר מביע חשש בפני חבורה כי לגנץ "אין אומץ לתקוף באיראן" והוא עלול להביא "סכנה לעם ישראל". ביום שישי בבוקר פיטר גנץ את בכר ואמר כי הוא "נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה - שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב". הוא הוסיף כי הקלטות "בושלו" (נערכו) בידי תומכי נתניהו, ואמר כי המהלך מעיד ש"המאפיה כאן".

בעקבות פרסום ההקלטה הערב אמר גנץ: "נתניהו, אתה ממשיך לשקר לאזרחי ישראל. ההקלטות חושפות קמפיין שנאה מתמשך, מאורגן ונבזי שנועץ סכין בלב החברה הישראלית".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר לערוץ: "אף אחד לא הכריח את יועצו הבכיר של גנץ לחשוף את האמת ש'גנץ מפחד לתקוף באיראן ומהווה סכנה לעם ישראל'. כל הקשקושים מסביב הם ניסיון להסיח את הדעת מהסיפור המטלטל הזה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ