ריבלין: "חש בושה קשה, לא מגיעה לנו עוד מערכת בחירות איומה ומטונפת כמו זו"

הנשיא הצביע בקלפי בירושלים ואמר: "זהו בדרך כלל יום חג, אבל היום אין בי חגיגיות. לא מגיעה לנו תקופת חוסר היציבות הבלתי נגמרת". הוא הביע תקווה כי לא יהיו עוד בחירות בתקופת כהונתו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין מצביע בירושלים, הבוקר
ריבלין מצביע בירושלים, הבוקרצילום: אמיל סלמן

נשיא המדינה ראובן ריבלין הצביע הבוקר (שני) בקלפי הסמוכה לביתו בירושלים ואמר: "זהו בדרך כלל יום חג, אבל למען האמת היום אין בי שום חגיגיות. רק תחושת בושה קשה, מולכם, אזרחי מדינת ישראל. זה פשוט לא מגיע לנו. לא מגיעה לנו עוד מערכת בחירות איומה ומטונפת כמו המערכת שנגמרת היום, ולא מגיעה לנו תקופת חוסר היציבות הבלתי נגמרת. מגיעה לנו ממשלה שתעבוד עבורנו".

ריבלין הצביע בבחירות לכנסת ה-23 בקלפי המוצבת בבית הספר "יפה נוף" בבירה, וקרא לכל האזרחים לצאת ולממש את זכות ההצבעה. "אני מבקש מכם - גם אם יש תחושה קשה וגם אם יש תחושה יותר חגיגית, תצאו להצביע", אמר. "כל הצבעה נכונה. כל קול הוא קולכם. צאו להשמיע אותו. אני מאוד מקווה שנתראה פה שוב רק ב-2024, או לפחות שלא אפגוש עוד מערכת בחירות כנשיא המדינה היקרה הזו".

בבחירות האחרונות לקח ריבלין חלק פעיל במשא ומתן הקואליציוני בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא יזם פגישות בין השניים, תיווך ביניהם וקרא לכונן ממשלת אחדות ובכך למנוע בחירות נוספות. הוא הציע מתווה שלפיו בממשלה משותפת לשתי המפלגות הגדולות נתניהו יהיה הראשון מבין השניים לכהן כראש ממשלה ברוטציה, ותבוטל הגבלת הנבצרות למאה ימים. באופן הזה, גם לאחר הגשת כתב אישום, נתניהו יכול היה לצאת לנבצרות בלתי מוגבלת בזמן ולהמשיך להחזיק בתפקידו, גם אם בפועל יועברו סמכויותיו לממלא מקומו בזמן הנבצרות - גנץ. לבסוף השניים לא הגיעו להסכמות. 

ריבלין העניק תחילה את המנדט להרכבת הממשלה לנתניהו ולאחר שזה לא הצליח במשימה, העביר אותו לידי גנץ. כאשר גם האחרון כשל, המנדט הועבר לידי הכנסת, ולאחר שריבלין הודיע כי לא קיבל 61 חתימות של ממליצים על מועמד להרכבת הממשלה - הכנסת פיזרה את עצמה והוכרזו בחירות שלישיות בתוך שנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ