בחירות 2020חגיגות במטה הליכוד, נתניהו שוחח עם ראשי מפלגות הימין

ליצמן ודרעי הודיעו כי ייפגש עם נתניהו מחר בבוקר. פעילי המפלגה, שהחלו בחגיגות בגני התערוכה, ראו בתוצאות אות לכך שרצון העם אינו כרצון מערכת המשפט: "העם לא מקבל את כתב האישום הזה. ממחר לא נהיה תלויים באף אחד"

בר פלג
בר פלג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מטה הליכוד בתל אביב, הערב
מטה הליכוד בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודה לבוחריו דקות אחרי פרסום מדגמי הבחירות בערוצי הטלוויזיה שהעניקו לו ניצחון מובהק לעומת כחול לבן וכתב בטוויטר: "תודה 3>". במדגם חדשות 11 קיבל הליכוד בראשות נתניהו 36 מנדטים, ואילו במדגמי 12 ו-13 - 37 מנדטים. לפי כל המדגמים, גוש הימין-חרדים בהובלת נתניהו קיבל 60 מושבים. הליכוד מסר לאחר פרסום המדגמים: "ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי, והם סיכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם".

יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, הודיע כעבור דקות כי ייפגש עם נתניהו מחר (שלישי) בבוקר. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, פרסם לאחר מכן הודעה דומה והוסיף כי הוא "מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה". יו"ר ימינה, נפתלי בנט, כתב בטוויטר: "כפי שהבטחנו, נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראשות הממשלה. אנו מחויבים לבלוק הימין בראשותו". 

מטה הליכוד בתל אביב, הערב
מטה הליכוד בתל אביב, הערבצילום: תומר אפלבאום

השרה מירי רגב אמרה על פרסום תוצאות המדגמים: "קמפיין שטח טוב וקמפיין ממוקד הם מה שהצליחו, האמירה עכשיו היא מאוד ברורה. העם אמר את דברו". השר זאב אלקין הוסיף: "כל ניסיון לבחירות רביעיות הוא חוסר אחריות. מקווה שעם פרסום תוצאות האמת נקבל גם את המנדט ה-61". ח"כ גדי יברקן, שעבר מכחול לבן לליכוד, אמר: "שלושה מנדטים מהקהילה האתיופית חזרו איתי הביתה. עכשיו גם בליכוד מבינים שבלעדינו הם לא יכולים להרכיב ממשלה ולנצח בבחירות".

דקות לפני המדגמים החלו פעילי הליכוד להתאסף בביתן 2 בגני התערוכה, כשהם מצוידים במיטב המרצ'נדייז של המפלגה, בזמן שנתניהו עוד תמרץ את בוחריו בדקות ההצבעה האחרונות: "זה לא מבצע צבאי קשה", אמר להם. במרכז האולם עמד רן כרמי בוזגלו עם דגל ישראל וסביבו כל כלי התקשורת. לאחר שאגות השמחה אמר. "אם נראה את יונית לוי דומעת, זה סימן טוב".

מטה הליכוד בתל אביב, הערב
מטה הליכוד בתל אביב, הערבצילום: עופר וקנין

אמנון בן עמי מסניף הליכוד בפתח תקוה, שהוביל את הפגנות הימין בכיכר גורן, מיהר להצטרף לשמחה: "עם ישראל ידע: לא ייתכן להחליף שלטון שלא באמצעות הקלפי", הכריז, "מה שבטוח זה שלהם אין ממשלה. לנו יש הפתעות. לדבריו, "מה שהביא את המהפך זה הירידה של נתניהו לשטח והעבודה האסטרטגית. לכן אנשים יצאו מהשאננות".

רבים מהפעילים ראו בתוצאות סימן לכך שהציבור מתנער מהביקורת על נתניהו מצד מערכת אכיפת החוק ואת האישומים נגדו: "העם לא מקבל את כתב האישום הזה, הוא כופר בעיקר", אמר מאיר כהן, פעיל ליכוד ותיק ברמלה, "עד הבוקר אנחנו נקבל ממשלה. מחר בבוקר לא נהיה תלויים באף אחד. שנה שלמה רק תקפו את נתניהו. הוא הגן על עצמו וקיבל מה שהוא רוצה". תומר מבית אריה הוסיף: "אני חושב שזה היה צפוי בשטח. הכי חשוב שיש הכרעה ולא הולכים למערכת בחירות רביעית".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ