נתניהו: זה ניצחון ענק, נתחיל בהקדם להרכיב ממשלה לאומית

ראש הממשלה הוסיף כי "הגיע הזמן לאחות את הקרעים. הגיעה עת פיוס". מדגמי הבחירות המעודכנים של חדשות 12, 13 ו-11 חוזים בשלב זה לגוש הימין בראשות נתניהו 59 מנדטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ורעייתו במטה הליכוד, הלילה
נתניהו ורעייתו במטה הליכוד, הלילהצילום: עופר וקנין

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינה הלילה (שלישי) את תוצאות מדגמי הבחירות "ניצחון ענק" וציין כי שוחח עם ראשי סיעות הימין וכי בכוונתם "להתחיל בהקדם להרכיב ממשלה לאומית יציבה, שטובה למדינת ישראל". נתניהו הדגיש כי בכוונתו "להיות ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל, בלי יוצאים מן הכלל. של מצביעי הימין ושל מצביעי השמאל. של יהודים ולא יהודים. של כל המגזרים". הוא הוסיף כי "הגיע הזמן לאחות את הקרעים. הגיעה עת פיוס".

עוד אמר בנאומו כי "הניצחון הזה מתוק לא פחות מהניצחון ב-1996. זה ניצחון כנגד כל הסיכויים. עמדנו נגד כוחות אדירים. כבר הספידו אותנו, יריבינו אמרו שתם עידן נתניהו". לדבריו, "הפכנו את ישראל למעצמה... ואני אומר לכם שזה קצה קצהו של הקרחון. כשאני אומר לכם שנעשה הסכמי שלום עם מדינות ערביות נוספות, אני לא מדבר בעלמא. יש דברים בגו. זו רק שאלה של זמן". 

נתניהו ורעייתו במטה הליכוד, הלילהצילום: עופר וקנין

בחירות 2020, סיקור נרחב: נתניהו חזר מאי המתים, אך בלי 61 ריבלין עשוי להעביר את ההכרעה לכנסת // יוסי ורטר | שבט הרוב אמר את דברו. יש לכבד זאת, להרכין את הראש ולהרכיב שבט חדש // גדעון לוי | ישראל אמרה כן למסר המהפכני של נתניהו: הכל פרוץ, הכל מופקר, הכל מותר // רוית הכט | נתניהו זנח את העמימות הערכית לטובת אידיאולוגיה ברורה - וזה השתלם לו // אלוף בן | בתום עשור משיחי, גזעני ולאומני – נתניהו קוצר את הפירות // צבי בראל | ההישג של נתניהו מחייב את כחול לבן לעמוד על המשמר // סמי פרץ השמאל ניבא נכון את מפלתו, השלם אכן קטן בהרבה מסך חלקיו // יהונתן ליס | האזרחים הערבים השתתפו במשחק הפוליטי, אך ישראל עוד לא בשלה לכך // ג'קי חורי

>>> לתוצאות מדגמי הטלוויזיה ומשחק הרכבת הקואליציה

ראש הממשלה הוסיף: "לאורך כל הקמפיין דיברתי על מה שבכוונתנו להשיג בשנים הקרובות. החלת הריבונות על חבלי מולדתנו בבקעת הירדן. כינון יחסי שלום עם מדינות ערביות ומוסלמיות מובילות. הבאת רפורמות ענק בכלכלה להפחתת יוקר המחיה והשקעות ענק במערכת התרבות. זוהי שליחות להבטיח את עתידה של מדינת ישראל לדורות".

נתניהו במטה הליכוד, הערבצילום: עופר וקנין

מדגמי הבחירות המעודכנים של חדשות 12, 13 ו-11 חוזים בשלב זה לגוש הימין בראשות נתניהו 59 מנדטים. הליכוד מקבל 37-36 מנדטים - לפחות ארבעה מנדטים יותר מבבחירות בספטמבר.

לפני נאומו של נתניהו מסרו בליכוד: "ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי, והם סיכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם". יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, הודיע כעבור דקות כי ייפגש עם נתניהו בבוקר. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, פרסם לאחר מכן הודעה דומה והוסיף כי הוא "מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה". יו"ר ימינה, נפתלי בנט, כתב בטוויטר: "כפי שהבטחנו, נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראשות הממשלה. אנו מחויבים לבלוק הימין בראשותו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ