נתניהו נפגש עם ראשי גוש הימין: לא פוסלים את ליברמן

לפני הפגישה נשאל ליצמן אם יתמוך בצירוף ליברמן לבלוק הימין כדי לאפשר ממשלה רחבה יותר, וענה: "מי זה ליברמן?" קודם לכן אמר יו"ר ישראל ביתנו: "נעשה הכל כדי למנוע בחירות רביעיות"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן לפני הפגישה, היום. "מי זה ליברמן?"
ליצמן לפני הפגישה, היום. "מי זה ליברמן?"צילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם ראשי בלוק הימין. במהלך הפגישה פרסם הליכוד הודעה שלפיה סוכם כי ראשי הגוש ימשיכו לפעול יחד בראשות נתניהו וכי לא תיפסל כניסה לממשלה של "מפלגות המכירות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". לפני הפגישה נשאל יו"ר יהדות התורה, השר יעקב ליצמן, אם יתמוך בכניסת ליברמן לגוש כדי לאפשר ממשלת ימין רחבה יותר, וענה: "מי זה ליברמן?"

השר בצלאל סמוטריץ' (ימינה) טען הערב כי נתניהו ינסה לצרף את יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לממשלתו ואמר כי יו"ר ימינה, נפתלי בנט, יתנגד להצטרפות לקואליציה במצב  זה. "התרחיש הסביר הוא שגנץ מתפרק מלפיד ויעלון והופך לשר ביטחון בממשלת נתניהו עם 15 הח"כים שלו", כתב סמוטריץ' בעמוד הטוויטר שלו.

הציוץ של סמוטריץ' נגד ממשלה עם גנץ

"אם נתניהו בונה על זה שבנט יוכל לחיות בממשלה כזו, כך שהוא לא יצטייר כמי שבגד בציונות הדתית, אלא השאיר בחוץ רק את "הסמוטריצ'ים", ושתהיה לו ממשלת תהליך מדיני רחבה עם "פיוס לאומי" נכונה לו אכזבה", הוסיף. "מהיכרותי ושיחותיי הרבות עם בנט אין שום מצב בעולם שהוא מפנה עורף לציונות הדתית ולערכיו הלאומיים וחובר למהלך כזה". 

ליברמן יוצא מביתו, הבוקר. "לא חלק מהגוש"צילום: אמיל סלמן

דוברו של ראש הממשלה, יונתן אוריך, אמר הבוקר בגלי צה"ל כי מתנהלים "מגעים עם ח"כים מכמה מפלגות מהצד השני, גם הם הבינו שלגנץ אין יכולת ודרך להקים ממשלה". אוריך הוסיף: "אני מניח שדי בקרוב נביא גם את ההצבעות החסרות מהצד השני".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום כי הוא מתכוון לפעול כדי למנוע בחירות רביעיות. "כפי שהתחייבנו לבוחר, אנחנו נעשה הכל כדי למנוע בחירות רביעיות ומתכוונים להכריע לכאן או לכאן", אמר ליברמן. כשנשאל אם יחבור לגוש הימין בראשות נתניהו, השיב: "אנחנו לא חלק מהגוש, אנחנו שייכים לימין אמיתי, לאומי, ליברלי, ונפעל בהתאם לאינטרס הלאומי של מדינת ישראל ולהתחייבויות שלנו לבוחר".

יו״ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט, אמר מוקדם יותר בישיבת סיעתו בירושלים כי ״תוצאות הבחירות טובות לגוש הימין, אבל זה לא נגמר. המשימה שלנו היא לדאוג שמדיניות ימין תיושם בפועל. יש כאן הזדמנות לממשלת ריבונות. הרכב הקואליציה יקבע האם תהיה ריבונות: אם יכניסו אנשי שמאל, לא תהיה ריבונות". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ