עפר שלח: כחול לבן לא תשב בממשלת אחדות עם נתניהו

חבר הכנסת אמר בראיון לגלי צה"ל כי אם גוש הימין יעמוד על 59 מנדטים בתום ספירת הקולות, "נפעל במהירות לעצב את הגוש של 61 מנדטים שמתנגד לממשלה בראשות נתניהו"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלח עם יו"ר כחול לבן בני גנץ באיצטדיון טרנר בבאר שבע, באוקטובר
שלח עם יו"ר כחול לבן בני גנץ באיצטדיון טרנר בבאר שבע, באוקטוברצילום: שרון בוקוב

ח"כ עפר שלח (כחול לבן) אמר הבוקר (רביעי) כי כחול לבן לא תשב בממשלת אחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בראיון לגלי צה"ל הבהיר שלח כי הוא אומר זאת לאחר ישיבת סיעה של כחול לבן שנערכה אתמול. שלח הוסיף כי אם גוש הימין יעמוד על 59 מנדטים בתום ספירת הקולות, "נפעל במהירות לעצב את הגוש של 61 מנדטים שמתנגד לממשלה בראשות בנימין נתניהו".

שלח נשאל אם יהיו חברי כנסת מכחול לבן שעשויים לערוק לימין. הוא התייחס בדבריו לעומר ינקלביץ', צביקה האוזר ויועז הנדל - ששמם עלה בהקשר זה - וציין כי הם עבדו בעבר עם נתניהו. "הם מכירים אותו, ובגלל שהם מכירים אותו הם היום בכחול לבן ועושים ככל יכולתם שתהיה ממשלה שלא בראשות נתניהו". לדברי שלח, "להזכיר אותם רק בגלל שיש להם עמדות אידיאולוגיות כאלה ואחרות, שאותן אני כמובן מכבד, להזכיר אותם כעריקים פוטנציאליים זה פשוט בושה. זה לא היה ולא יהיה".

במקביל, חברת הכנסת יעל גרמן (כחול לבן) כתבה הבוקר בטוויטר כי "הרוב במדינה המבטא 61 ח"כים אינו רוצה את נתניהו כראש ממשלה". לדבריה, "זאת תוצאת הבחירות ושום התחכמות או עריקות לא תשנה את העובדה. הרוב אינו רוצה ראש ממשלה שקרן נאשם בפלילים מסית ומפיץ שנאה".

חבר הכנסת מאיר כהן (כחול לבן) אמר היום בראיון בגלי צה"ל כי המפלגה לא תשב בממשלת אחדות תחת נתניהו, והטיל ספק בכך שהתוצאות אכן חד משמעיות לטובת הליכוד. "לא יושבים עם ראש ממשלה תחת כתב אישום, זה דבר ראשון, חד וחלק", אמר. "דבר שני, אנחנו מבינים שהחגיגות של נתניהו על ניצחון אדיר לא כל כך מתממשות הבוקר, ולכן אני מאלה שאומרים – בואו נמתין".

כהן הבהיר בראיון כי "אף אחד מאיתנו לא יערוק, בשום פנים ואופן. כולם רואים את הדברים בעין אחת, אני לא רואה אף אחד מכחול לבן מקפל את כל דגליו ומוכן להיכנס לממשלת הימלטות". הוא ציין כי אם גוש הימין יקבל 58 מנדטים, כחול לבן תפגוש את יתר המפלגות "לשבת ולקבל החלטות", אך טרם החלו מגעים בין הצדדים.

שלח, גרמן וכהן הם נציגי מפלגת "יש עתיד" בכחול לבן. דבריהם נאמרים על רקע פיצול אפשרי בכחול לבן שבמסגרתו גנץ, גבי אשכנזי וחברי "חוסן לישראל" ייכנסו לקואליציה, בעוד יאיר לפיד ומשה יעלון — מתנגדיו הבולטים של ראש הממשלה — ייוותרו באופוזיציה עם מפלגותיהם, יש עתיד ותל"ם.

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בישיבת הסיעה אתמול כי לא יחבור לקואליציה בראשות נתניהו, אך סירב לחזור על הדברים בהצהרה הפומבית שנתן לכלי התקשורת. "נעשה כל מה שהתוצאות והחוק מאפשרים לנו כדי להחליף את השלטון", הודיע בסוף הישיבה הראשונה שקיימה הסיעה אחרי הבחירות. בכחול לבן טענו כי גנץ מחכה לתוצאות ההצבעה הסופיות בכדי להחליט כיצד ינהג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ