תוצאות הבחירות הסופיות: גוש הימין נותר עם 58 מנדטים

הליכוד נותרה המפלגה הגדולה עם 36 מנדטים, וכחול לבן עם 33. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום שלישי ויוגשו לנשיא, לאחר שייבדקו עוד שש קלפיות עם 5,500 בעלי זכות בחירה - שבכמה מהן קרו אירועים הקשורים בטוהר הבחירות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישיבת מפלגות גוש הימין בכנסת, אתמול
ישיבת מפלגות גוש הימין בכנסת, אתמולצילום: אמיל סלמן

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה היום (חמישי) את תוצאות הבחירות הסופיות, שאינן מראות שינוי לעומת התוצאות עד כה: גוש הימין נותר עם 58 מנדטים, לעומת 55 מנדטים לכחול-לבן, העבודה-גשר-מרצ והרשימה המשותפת. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום שלישי ויוגשו לנשיא, לאחר שייבדקו שש קלפיות הכוללות כ-5,500 בעלי זכות בחירה. קלפיות אלה עדיין נבחנות מאחר שבכמה מהן קרו אירועים הנוגעים לטוהר הבחירות. אלה שאר התוצאות:

הליכוד - 36

כחול לבן - 33

הרשימה המשותפת - 15

ש"ס - 9

יהדות התורה - 7

ישראל ביתנו - 7

העבודה-גשר-מרצ - 7

ימינה - 6

בימים הקרובים תמשיך הוועדה לבדוק תלונות שהתקבלו מהציבור על ניסיונות לפגוע בטוהר הבחירות, לצד פניות מהמפלגות והמשך בקרה על איתור טעויות הקלדה ובדיקות סטטיסטיות. כן ייבדקו 877 מקרים שבהם עלה חשד להצבעה של בוחר בקלפי רגילה וגם בקלפי מיוחדת (למשל קלפי נגישה), ועוד 438 מקרים שבהם עלה חשד להצבעה כפולה בשתי קלפיות מיוחדות.

תוצאות הבחירות מעידות כי הפלונטר הפוליטי רחוק מסיום, כאשר אף צד אינו יכול כעת להרכיב ממשלה. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום בישיבת סיעתו כי יעביר חוקים שיגבילו כהונה של ראש ממשלה לשתי קדנציות וימנעו מנאשם בפלילים לכהן בתפקיד. 

מקורביו מסרו כי לא מדובר בשליפה מהמותן, אלא בתוכנית סדורה הכוללת את ההמלצה על בני גנץ ואת איוש יו"ר הוועדה המסדרת. לפי המקורבים, ליברמן מבקש להעביר לבכירי הליכוד כי הוא רציני בכוונותיו וכי ינקוט צעדים חריגים כדי למנוע בחירות נוספות - בתקווה שהבכירים יחליפו את נתניהו בעצמם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ