גנץ: אקים ממשלה ואמנע בחירות רביעיות, רוב העם קבע שתם עידן נתניהו

בהצהרה לתקשורת אמר יו"ר כחול לבן כי הבחירות האחרונות "ריסקו את כל הנורמות שבין אזרח למנהיגיו". בהמשך פנה לנתניהו ואמר: "לא אתן לך לפתוח מלחמת אחים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ, הערב
גנץ, הערבצילום: אילן אסייג

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הערב (שבת) כי החליט "להקים ממשלה חזקה ויציבה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג" וכי יעשה "כל מאמץ שלא יהיו בחירות רביעיות". בהצהרה לתקשורת בכפר המכבייה הוסיף גנץ כי "העם הראה לנתניהו את הדלת" וכי מערכת הבחירות האחרונה "ריסקה את כל הנורמות שמקובלות בין אדם לחברו ובין אזרח למנהיגיו".

בהמשך נאומו פנה גנץ ישירות לנתניהו ואמר: "לא אתן לך לפתוח במלחמת אחים של ישראל המודרנית בשביל כרטיס יציאה מהמשפט. מדינת ישראל התמודדה לפניך ותצמח ותזרח גם אחריך. העם אמר את דברו בשלושה סבבי בחירות וברוב מוחלט: תם עידן שלטונו של נתניהו".

בתגובה על כך שנתניהו נמנע באופן עקבי מהכללת הרשימה המשותפת בגוש המרכז-שמאל אמר גנץ: "במדינת ישראל כל קול שווה. נתניהו הוא זה שגייס את חברי הכנסת הערבים לצידו ובנה עם הערבים את קואליציית פיזור הכנסת. נתניהו הוא זה שגייס את טיבי ואיימן עודה לצידו, לקואליציית בחירת מבקר המדינה. נתניהו הוא זה ששלח את נתן אשל לנהל משא ומתן עם חברי הכנסת הערבים של הרשימה המשותפת לאחר הסיבוב הראשון. מתברר שלביבי מותר להתחבר לטיבי, אבל הוא רוצה על זה בלעדיות".

זמן קצר לפני נאומו של גנץ אמר נתניהו כי יו"ר כחול לבן ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, "מנסים לבטל את הכרעת הבוחר על ידי גנבת דעת של הציבור". במסיבת עיתונאים בפתח תקוה שכינה "כנס חירום לעצירת גניבת הקולות" הוסיף נתניהו כי השניים "באים לזרוק לפח את כל הקולות" שהליכוד בהובלתו קיבל בבחירות, ואף "הורסים את הדמוקרטיה באמצעות חקיקה רטרואקטיבית" שתמנע ממנו לכהן כראש ממשלה עם כתבי אישום. 

אתמול אמר גנץ כי נתניהו מסית לאלימות והזהיר כי "אם לא נתעורר, הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה", ברקע תקיפת מפגין נגד נתניהו בירושלים. בנוגע לאפשרות שירכיב ממשלה אמר: "יש הרבה אופציות על השולחן, ועל כולן תשמעו בזמן הקרוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ