יהונתן ליס
יהונתן ליס

קצין הכנסת החליט היום (שבת) לעבות את מערך האבטחה סביב יו"ר כחול לבן בני גנץ. ההחלטה התקבלה בעקבות האיומים האחרונים על גנץ וגל הסתה נגדו ברשתות החברתיות.

מוקדם יותר התייחס גנץ להסתה נגדו ופנה ישירות לראש הממשלה בנימין נתניהו: "האווירה הציבורית והאיומים מדאיגים מאוד. שוב כרזות של מנהיגים עם כאפיות, ושוב אתה שותק. שוב התגברות ואיומים ברצח, ושוב אתה שותק. שוב אלימות נגד אזרחים המפגינים בשקט בירושלים, ושוב אתה שותק. ההסתה משתוללת לכל עבר - ואתה שותק".

נתניהו, הערבצילום: מוטי מילרוד

גנץ הוסיף: "חברי כנסת מרגישים מאוימים, פרקליטים ושופטים צועדים בפחד ומאובטחים, היועץ המשפטי לממשלה מאוים שיפוטר כי העז להגיש כתב אישום - ואתה שותק. עוזרי ראש הממשלה מדברים על גיוס עריקים כאילו מדובר בדבר נורמלי ונורמה כבילה ואפילו שרי ליכוד זוכים לכינוי בוגד או בהמה - ואתה ממשיך לשתוק".

בסוף השבוע הופצו ברשתות החברתיות פוסטים מסיתים נגד חברי כחול לבן, ובראשם גנץ, וכן נגד פוליטיקאים אחרים, בהם חברי כנסת מהרשימה המשותפת. את אחד מהפוסטים שיתף הערב גנץ עצמו בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "נתניהו, עצור את ההסתה הפרועה. אל תגיד שלא ידעת".

ביום שישי עצרה המשטרה תושב ירושלים בשנות ה-30 לחייו בחשד שתקף פעיל של התנועה לאיכות השלטון במאהל מחאה בעיר נגד נתניהו. הפעיל אושפז במצב קל עם חבלות בפניו ושוחרר לביתו. מהתנועה לאיכות השלטון נמסר כי מדובר באדם שהזדהה כתומך נתניהו.

ההסתה נגד כחול לבן מגיעה בין היתר על רקע כוונת המפלגה לחוקק חוק שימנע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה. בנוסף, בכחול לבן בוחנים ברצינות את האפשרות להקים קואליציה בת 40 חברי כנסת עם העבודה-גשר-מרצ שבה יתמכו מבחוץ שבעת חברי ישראל ביתנו ו-12 מחברי הרשימה המשותפת, לא כולל שלושת חברי בל"ד.

גנץ נאם מוקדם יותר הערב ואמר כי החליט "להקים ממשלה חזקה ויציבה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג" וכי יעשה "כל מאמץ שלא יהיו בחירות רביעיות". בהצהרה לתקשורת בכפר המכבייה הוסיף גנץ כי "העם הראה לנתניהו את הדלת" וכי מערכת הבחירות האחרונה "ריסקה את כל הנורמות שמקובלות בין אדם לחברו ובין אזרח למנהיגיו".

נתניהו נאם לפניו והאשים אותו ואת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכך שהם "מנסים לבטל את הכרעת הבוחר על ידי גנבת דעת של הציבור". בהצהרה לתקשורת בפתח תקוה שכינה "כנס חירום לעצירת גניבת הקולות" הוסיף נתניהו כי השניים "באים לזרוק לפח את כל הקולות" של הליכוד ואף "הורסים את הדמוקרטיה באמצעות חקיקה רטרואקטיבית" שתמנע ממנו לכהן כראש ממשלה עם כתבי אישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ