ריבלין דורש מרגב להתנצל על דברים שאמרה נגדו במפגש עם הורים שכולים

בסרטון בפייסבוק אמרה השרה כי "זו בושה וחרפה" שהנשיא ביקר במאהל של התנועה לאיכות השלטון ולא במאהל של משפחות שכולות. רגב פרסמה סרטון שבו הבהירה כי חלק מדבריה כוונו למשה יעלון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רגב וריבלין במשחק כדורסל בתל אביב, ב-2016
רגב וריבלין במשחק כדורסל בתל אביב, ב-2016צילום: ניר קידר

נשיא המדינה ראובן ריבלין דרש אמש (רביעי) בהודעה חריגה משרת התרבות והספורט מירי רגב להתנצל על דברים שאמרה בסרטון שפורסם בחשבון הפייסבוק שלה, ולפיהם "מעדיף להיפגש עם אחמד טיבי מאשר להיפגש עם המשפחות השכולות". מסרטון שהעבירה בהמשך לשכתה של רגב עולה כי דבריה כוונו לחבר מפלגת כחול לבן משה יעלון ולא לנשיא ריבלין.

בסרטון, שבו נראית רגב משוחחת עם חברי מאהל מחאה של משפחות שכולות מול בית הנשיא, היא נשמעת אומרת בנוסף כי "זה שהנשיא היה בצד השני (במאהל של התנועה לאיכות השלטון, י"ל) ולא היה פה זה בושה וחרפה". מבית הנשיא נמסר בתגובה כי "מיותר לציין כי מדובר בשקרים גמורים".

"אנו דוחים בשאט נפש את דברי השרה, ומצפים כי תתנצל עליהם מיד בטרם תורחב תפוצת דבר השקר", נמסר מטעמו של ריבלין. "אין לנו אלא להצטער שבימים מתוחים שכאלה, בהם עיני העם כולו נשואות אל נבחרינו, יש הבוחרים לנצל את מעמדם לטובת הפצת שקר והעמקת שסעים".

בהודעה שהוציאה לעיתונות, מסרה רגב: "במהלך הפגישה המשפחות סיפרו לי כי הנשיא ריבלין מסרב לפגוש אותן חרף פניותיהם החוזרות ונשנות וחרף העובדה שלדברי בני המשפחות השכולות, פגש את המפגינים של התנועה לאיכות השלטון, הממוקמים מהעבר השני של הכביש. על כך, השבתי שזו בושה וחרפה שנשיא המדינה מסרב לפגוש משפחות שכולות, ועל כך אני עומדת גם כעת". לדבריה, "המשפחות היקרות הללו איבדו את היקר להן מכל בהגנה על המולדת ובפיגועי טרור, ובמקום לצאת אליהן, להקשיב להן ולחבק אותן, הנשיא והדוברות שלו מדפדפים אותן עם שלל תירוצים".

הנשיא ריבלין אמור להטיל את הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת עד ליום שלישי. אחת האפשרויות היא שיו"ר כחול לבן, בני גנץ, ינסה להרכיב ממשלה צרה בתמיכה מבחוץ של חברי הרשימה המשותפת. מבית הנשיא נמסר כי "הנשיא יקבל את החלטתו לאחר ההתייעצויות עם סיעות הכנסת, כפי שעשה בשלוש מערכות הבחירות האחרונות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ