נתניהו: תומכי טרור לא יהיו בממשלה; לוי-אבקסיס: צו השעה לממשלת אחדות

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן שוחחו הלילה על רקע מגפת הקורונה וביקשו להיפגש זה עם זה כדי לקדם הקמת ממשלת חירום רחבה. גנץ כתב היום כי עדיין לא קיבל "תשובה רצינית" מנתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו במשרד ראש הממשלה, אתמול
נתניהו במשרד ראש הממשלה, אתמולצילום: אוהד צויגנברג
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה נתניהו שוחח הלילה (שישי) עם יו"ר כחול לבן בני גנץ על רקע התפשטות מגפת הקורונה, ואמר לו כי "תומכי טרור לא יכולים להיות חלק מהממשלה - לא בשגרה ולא בחירום". השניים ביקשו להיפגש זה עם זה כדי להקים ממשלת חירום לאומית רחבה. אתמול הזמין נתניהו את גנץ להיפגש עמו כדי להקים ממשלת חירום שתתמודד עם ההחרפה בהתפשטות הנגיף. גנץ הודיע בתגובה כי הוא "נכון לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית", לאחר שדן בנושא עם ראשי מפלגתו מאז הצהריים. היום כתב גנץ כי עדיין לא קיבל "תשובה רצינית" מראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להצעתו להקים ממשלת חירום רחבה. "אני עדיין ממתין", הוסיף בפוסט בפייסבוק.

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (העבודה-גשר-מרצ), שהודיעה השבוע כי לא תשב בממשלה שתישען על ח"כים מהרשימה המשותפת, כתבה הבוקר כי זהו "צו השעה לממשלת חירום לאומית. ממשלת אחדות". עם זאת, היא לא ציינה אם תהיה מוכנה לשבת בממשלה עם חברי הרשימה המשותפת. 

לוי-אבקסיס לצד פרץ והורוביץ במטה מפלגת העבודה-גשר-מרצ, בשבוע שעבר
לוי-אבקסיס לצד פרץ והורוביץ במטה מפלגת העבודה-גשר-מרצ, בשבוע שעברצילום: מגד גוזני

לוי-אבקסיס כתבה בפייסבוק כי "סכנת הנגיף המאיים על חיינו ועל התנהלות המדינה אינה מבחינה בין אנשים, עמדות, מעמדות ואפילו לא גבולות. המערכה להגנה על חיי אזרחינו מחייבת גיוס כל הכוחות והמוחות. שום תירוץ לא יצדיק עמידה מן הצד בשעת חירום זו. ההתייצבות של כולנו יחד למען ניהול והתמודדות עם המשבר הזה היא החובה שלנו". 

הנשיא ראובן ריבלין בירך על כוונתם של נתניהו וגנץ לפעול להקמת ממשלת אחדות, ואמר לראש הממשלה: "עלינו לעשות הכל כדי להתמקד במשימות העומדות לפנינו, ביתי פתוח לפניכם". לאחר מכן הודיע כי שוחח עם גנץ והביע את "תמיכתו בהקמת ממשלה להתמודדות עם המשבר הלאומי".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ