רון חולדאי צפוי להודיע מחר על הקמת מפלגה לקראת הבחירות לכנסת

ראש העיר תל אביב מסר כי "מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית. נרים להם את הראש ונחזיר להם את התקווה". לדברי חולדאי, "הגיע הזמן להציג אלטרנטיבה ברורה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי במוזיאון תל אביב, בתחילת החודש

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, צפוי להודיע מחר (שלישי) על הקמת מפלגה חדשה לקראת הבחירות הקרובות לכנסת. חולדאי מסר הערב כי "מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית. נרים להם את הראש ונחזיר להם את התקווה. לאחר שחברו אלי מספר אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית, הגיע הזמן להציג אלטרנטיבה ברורה". חולדאי ימסור מחר בערב הצהרה לתקשורת.

המועד האחרון להגשת רשימות מועמדים בבחירות לוועדת הבחירות המרכזית הוא 4 בפברואר 2021. חולדאי יידרש לקבוע את רשימת המועמדים במפלגתו ולהסכים על חיבורים אפשריים עם מפלגות אחרות לפני מועד זה. הוא צפוי להישאר בתפקידו כראש העיר עד שיושבע כחבר כנסת, אם אכן ייבחר. אם חולדאי יעזוב את תפקידו, מספר 2 בסיעתו, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה דורון ספיר, ימונה לממלא מקום זמני עד שיתקיימו בחירות לראשות העיר, בתוך כ-60 יום.

חולדאי, בן 76, מכהן כראש העיר תל אביב מאז 1998. הוא שירת בצה"ל כטייס קרב והשתחרר בדרגת תת-אלוף. לאחר שחרורו ניהל את בית הספר התיכון הגימנסיה העברית הרצליה בתל אביב.

באוגוסט אמר חולדאי כי הוא "מפחד ממה שקורה במדינה" ולכן "אם הולכים לבחירות - אז אני הולך". הוא הוסיף: "איני יכול לעמוד מנגד... מה שקורה היום במדינה מחריד אותי. בעיקר הבעיות החברתיות, הכלכליות והערכיות - הגיע הזמן לעשות הילינג לחברה הישראלית".

חולדאי מצטרף לעפר שלח, שהודיע בשבוע שעבר על פרישתו מיש עתיד ועל הקמת מפלגת שמאל-מרכז חדשה. לעת עתה, הסקרים מציבים את מפלגתו של שלח הרחק מתחת לאחוז החסימה, ומעניקים לו פחות מאחוז אחד של תמיכה. בימים הקרובים הוא מתכוון להכריז על שם המפלגה ולפתוח במסע הבחירות, שצפוי לכלול מסרים חדים הפונים לשמאל, כניגוד לאלה של "מפלגת הגנרלים" כחול לבן, שבה היה חבר. המסר שיבקש להעביר הוא שיצטרף לכל ממשלה שאינה בראשות בנימין נתניהו כדי לאזן אותה.

במסיבת העיתונאים שבה הודיע שלח על הקמת המפלגה ניצב לצדו נשיא איגוד העצמאים להב, רועי כהן. כהן הוא דמות מוכרת בכנסת, בשל ניסיונותיו לקדם את האינטרסים של העצמאים. בבחירות באפריל 2019 הוצב כהן במקום ה-11 במפלגת כולנו, שזכתה בארבע מנדטים בלבד. שלח מאמין שכהן יסייע לו לגייס תמיכה בקרב 600 אלף בעלי עסקים המחפשים בית פוליטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ