ניסנקורן הודיע על הצטרפות למפלגתו החדשה של חולדאי

שר המשפטים אבי ניסנקורן נפגע מהתנהלות גנץ כשהסכים לרוקן מסמכויות את תפקידו, והחליט לעזוב. לפני כן הוא דחה הצעה להשתלב במפלגת העבודה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן בכנסת, החודש
חיים לוינסון

שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע היום (שלישי) כי הוא חובר למפלגתו החדשה של ראש העיר תל אביב, רון חולדאי. חולדאי יכנס הערב מסיבת עיתונאים ובה יודיע על הקמת המפלגה לקראת הבחירות לכנסת. "נביא בשורה למאות אלפי ישראלים אשר מרגישים שאין להם בית פוליטי - ונעשה זאת במעשים ולא בדיבורים", מסר.

ניסנקורן, חבר בכחול לבן, פגוע מהתנהלות יו"ר המפלגה בני גנץ בשל המו"מ שניהל על סמכויותיו, והחליט לעזוב. לפני כן הוא דחה הצעה להשתלב במפלגת העבודה. לפני כשבועיים דווח ב"הארץ" כי גנץ הסכים לרוקן מתוכן את סמכויותיו של שר המשפטים, בתמורה להעברת תיקון לחוק שמבטל את היציאה האוטומטית לבחירות אם תקציב המדינה לא יעבור במועדו. זאת, בניסיון להבטיח את קיום הרוטציה על ראשות הממשלה. במפלגתו של גנץ התנגדו למהלך.

חולדאי במוזיאון תל אביב, בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

אתמול מסר חולדאי כי "מאות אלפי ישראלים מרגישים שאין להם בית במערכת הפוליטית הנוכחית. נרים להם את הראש ונחזיר להם את התקווה. לאחר שחברו אלי מספר אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית, הגיע הזמן להציג אלטרנטיבה ברורה".

המועד האחרון להגשת רשימות מועמדים בבחירות לוועדת הבחירות המרכזית הוא 4 בפברואר 2021. חולדאי יידרש לקבוע את רשימת המועמדים במפלגתו ולהסכים על חיבורים אפשריים עם מפלגות אחרות לפני מועד זה. הוא צפוי להישאר בתפקידו כראש העיר עד שיושבע כחבר כנסת, אם אכן ייבחר. אם חולדאי יעזוב את תפקידו, מספר 2 בסיעתו, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה דורון ספיר, ימונה לממלא מקום זמני עד שיתקיימו בחירות לראשות העיר, בתוך כ-60 יום.

הודעת חולדאי מצטרפת לעפר שלח, שהודיע בשבוע שעבר על פרישתו מיש עתיד ועל הקמת מפלגת שמאל-מרכז חדשה. לעת עתה, הסקרים מציבים את מפלגתו של שלח הרחק מתחת לאחוז החסימה, ומעניקים לו פחות מאחוז אחד של תמיכה. בימים הקרובים הוא מתכוון להכריז על שם המפלגה ולפתוח במסע הבחירות, שצפוי לכלול מסרים חדים הפונים לשמאל, כניגוד לאלה של "מפלגת הגנרלים" כחול לבן, שבה היה חבר. המסר שיבקש להעביר הוא שיצטרף לכל ממשלה שאינה בראשות בנימין נתניהו כדי לאזן אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ