בהיעדר מטה למפלגתו, חולדאי קיים בלשכתו בעירייה פגישות לקראת הבחירות

ראש העיר תל אביב פגש בלשכתו עובדים בקמפיין הבחירות של מפלגת הישראלים, שהוקמה רשמית בשבוע שעבר, ומשתמש גם בעמוד הפייסבוק השייך לעירייה לקידום מועמדותו לכנסת. ממפלגתו נמסר כי הנחיות היועמ"ש מאפשרות זאת

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

ראש העיר תל אביב רון חולדאי קיים בלשכתו בעירייה פגישות פוליטיות לקראת ריצתו בבחירות לכנסת. לפי עדויות שהגיעו ל"הארץ", בהיעדר מטה למפלגה "הישראלים", שהוקמה בשבוע שעבר, פגש חולדאי בשבועות האחרונים יועצים ועובדים נוספים בקמפיין במשרדו בבניין העירייה בכיכר רבין. מטעם המפלגה נמסר כי הפגישות נעשו לפי הנחיית היועמ"ש, המתירה לשרים וסגני שרים להשתמש בלשכה למטרות פרטיות, וכי בקרוב יוקם מטה מסודר.

מקור שהיה עד לפגישות שקיים חולדאי אמרו כי "היו אצלו כל מיני אנשים, הרבה פגישות שלו נערכו בלשכה. כל ההכנה שלו לריצה היתה אצלו בלשכה". השימוש באמצעי העירייה נעשה גם באמצעות עמוד הפייסבוק של ראש העיר, שבו מתפרסמים פוסטים פוליטיים לצד ענייני העירייה השוטפים. במפלגה אמרו כי עובדי מטה הבחירות מתפעלים את הפוסטים הפוליטיים בעמודים של חולדאי. עם הקמת המפלגה, אמר חולדאי כי לא יפרוש מהעירייה לפחות עד הבחירות, והמשך דרכו בתפקיד ייקבע בהתאם לתוצאות הבחירות והמשא ומתן הקואליציוני.

עמוד הפייסבוק של חולדאי

ב-2019 קבע יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, כי ראשי רשויות מקומיות לא יוכלו להציג את שמותיהם ותמונותיהם בפרסומים מטעם הרשות, בהם שלטי חוצות, כפי שעשו רבים עד כה. כמו כן קבע מלצר כי ראשי רשויות אינם יכולים לממן מכספי הרשות פרסום תכנים ברשתות חברתיות, אלא בפרופילים שמזוהים עם הרשות ואינם כוללים תכנים פוליטיים.

אתמול (שני) שלחו שלושה חברי מועצת עיריית תל אביב מסיעת "אנחנו העיר" מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה לבדוק את התנהלותו של חולדאי, ולהורות לו לחדול משימוש במשאבי העירייה לטובת קמפיין הבחירות. השלושה, שולה קשת, אמיר בדראן ומוריה שלומות, טענו בנוסף כי קיים חשש לניגוד עניינים מצד תורמים לקמפיין הבחירות של חולדאי, שכן הם "עשויים לצפות לטובות הנאה מצד ראש העירייה".

כמו כן, חברי המועצה התייחסו לפרסום אתמול ב"ידיעות אחרונות" שלפיו עובדת העירייה פעלה לגייס כספים למטה הבחירות של חולדאי. "חולדאי מנהל מערכת בחירות על גבם ומכיסם של תושבי ותושבות העיר", כתבו. "לאחר שמיהר לקצץ בתשתיות עם פרוץ הקורונה, כעת הוא משתמש במשאבי העירייה בבזבזנות לטובת קמפיין הבחירות שלו". השלושה קראו לחולדאי לצאת לנבצרות בתקופת הבחירות.

ממפלגת "הישראלים" נמסר בתגובה: "ראש העירייה אכן קיים בלשכתו פגישות בעניינים פוליטיים, דבר שאין בו כל פסול או פגם בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לשרים. הנחיות אלו, התקפות אף ביחס לראשי ערים, קובעות כי 'אין מניעה שתוך כדי יום עבודתו... הוא ינהל שיחות טלפון גם בעניינים פוליטיים או יקיים פגישה אישית בנושא מפלגתי'. כל ההיבטים הנוגעים לפעילות הפוליטית של חולדאי, לרבות הפעילות הדיגיטלית, מבוצעים בידי צוות הקמפיין בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ