הארץ

סקר חדשות 13, שפורסם הערב (שישי), מצביע על התחזקות של הליכוד, שזוכה ל-31 מנדטים. אלא שלפי הסקר, לגוש התומך בבנימין נתניהו אין רוב בכנסת - גם בצירוף מפלגת ימינה. הסקר מצביע גם על התחזקות של יש עתיד-תל"ם, במקביל לירידה בכוחה של מפלגת הישראלים שהקים רון חולדאי.

לפי הסקר מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער ויש עתיד-תל"ם זוכות שתיהן ב-16 מנדטים, וימינה מקבלת 13 מנדטים. לרשימה המשותפת חוזה הסקר עשרה מנדטים, לש"ס וליהדות התורה שבעה ולישראל ביתנו שישה. מפלגת הישראלים זוכה בחמישה מנדטים וכך גם מרצ. כחול לבן נותרת על סף אחוז החסימה, עם ארבעה מנדטים.

מפלגת העבודה, הבית היהודי, גשר לא עברו את אחוז החסימה בסקר, וכך גם מפלגת תנופה של עפר שלח והמפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה.

לפי הסקר, הגוש התומך בראש הממשלה מקבל 45 מנדטים, בעוד שהמפלגות שראשיהן הצהירו שלא יצטרפו לממשלתו מקבלות 62 מנדטים. גם בצירוף ימינה בראשות נפתלי בנט, שלא הביע עמדה ברורה בעניין זה, מגיע גוש תומכי נתניהו ל-58 מנדטים בלבד.

את הסקר ערכו היום פרויקט המדגם ומכון המחקר סטט-נט, בפיקוח קמיל פוקס. הוא הקיף 687 נשאלים, בהם 87 ערבים. טעות הדגימה בסקר היא 3.7%.

הסקר הקודם של חדשות 13, שפורסם בשבוע שעבר, חזה לליכוד 29 מנדטים, וסקר חדשות 12 השבוע העניק למפלגה 27 מנדטים. באותם סקרים קיבלה יש עתיד-תל"ם 11 ו-13 מנדטים בהתאמה. סקר חדשות 13 שנערך לאחר הקמת מפלגת הישראלים חזה לה תשעה מנדטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ