בחירות 2021 |

יעלון צירף למפלגתו מועמד חשוד בפלילים - וכעבור שעות חזר בו

יו"ר תל"ם הציג היום בהשקת רשימתו את עו"ד איימן אבו-ריא, שממתין לשימוע לקראת הגשת כתב אישום במתן שוחד לבכירים, וביטל את המועמדות לאחר ביקורת ציבורית. עוד ברשימה: יזהר שי, גונן בן יצחק ויו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור לשעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה יעלון בכנסת, ביוני

יו"ר תל"ם משה יעלון הכריז היום (ראשון) על פרידה מיש עתיד ועל התמודדות בבחירות הקרובות במסגרת מפלגתו תל"ם. במסגרת הרשימה הציג יעלון את עו"ד איימן אבו-ריא, החשוד במתן שוחד לבכירים ברשות מקרקעי ישראל וממתין לשימוע לקראת הגשת כתב אישום. שעות ספורות לאחר הפרסומים בתקשורת על החשדות נגד אבו-ריא הודיע יעלון כי הוא חוזר בו ומבטל את המועמדות: "ערכי תל״ם, ובראשם הדוגמה האישית, מחייבים אותנו בראש ובראשונה. נאה דורש נאה מקיים".

הכרזתו של יעלון נועדה לשפר את כוח המיקוח של תל"ם במשא ומתן לחבירה למפלגה קיימת. בשעות האחרונות הודיעו השר לשעבר יזהר שי (שעזב את כחול לבן), הפעיל החברתי גונן בן יצחק (ממובילי מחאת בלפור) ופרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור שהתפטר אתמול, על חבירה ליעלון. הערב הציג ברשימתו גם את קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות.

המצטרפים החדשים ישובצו ברשימת תל"ם לצד חברי הכנסת המכהנים אורלי פרומן ואנדריי קוז'ינוב. לדבריו, תל"ם "תשים דגש על תחומי החיים החיוניים ליציאה מהמשבר: הבריאות, החינוך, התחבורה, הכלכלה, הרווחה והמלחמה בשחיתות". הוא הוסיף כי בימים הקרובים יוצגו מצטרפים נוספים למפלגה. 

השר לשעבר יזהר שי מסר אחר הצהריים: "גאה להצטרף לבוגי יעלון, על מנת לשמש יד ימינו ביצירת בית פוליטי למחנה הליברלי-דמוקרטי בישראל. תל"ם תיבנה כמפלגה פתוחה שתאפשר צמיחת דור מנהיגים חדש. נבקש את אמון הישראלים שדורשים מנהיגות אחרת, שתייצר את השת״פים להחלפת השלטון וריפוי השסעים בחברה הישראלית".

יעלון התפצל יחד עם יאיר לפיד מכחול לבן לאחר הבחירות האחרונות, כשהשניים סירבו להצטרף עם בני גנץ וגבי אשכנזי לממשלת נתניהו. בחודש שעבר אמר יעלון כי הוא ולפיד צפויים להיפרד, בניסיון למשוך אליו קולות מגוש הימין. לפיד, מצדו, ביקש להפסיק את השותפות על רקע הערכתו כי ערכו האלקטורלי נמוך, ובשל האכזבה שחש ממה שתפס כהיעדר גיבוי מצדו של יעלון. אתמול איחל לפיד ליעלון "הצלחה בהמשך הדרך".

בסוף השבוע השיק יעלון קמפיין חוצות עם תמונתו ועם שמה של מפלגת תל"ם. הבוקר כתב לוין בטוויטר: "הצטרפתי לתל"ם על מנת להיות השינוי שאני רוצה לראות בעולם ובמטרה להשתלב בהנהגה הלאומית ולהגן על בריאות הציבור והסביבה". יעלון כתב כי לוין "שומר על עמוד שדרה מקצועי נוכח ניהולו החובבני של משבר הקורונה, ומגלם את היושרה הנדרשת מנבחרי ציבור". בן יצחק כתב בטוויטר: "רבים קראו לי בחודשים האחרונים להתמודד אז הנה קפצתי למים ואני מצפה לראות אתכן/ם שותפים למסע".

יעלון כיהן כרמטכ"ל בין 2002 ל-2005, ונבחר לראשונה לכנסת ב-2009, ברשימת הליכוד. הוא היה השר לנושאים אסטרטגיים ושר הביטחון בממשלות נתניהו, וב-2016 התפטר מהממשלה ובהמשך עזב את הליכוד לאחר שנודע לו כי בכוונת ראש הממשלה למנות את אביגדור ליברמן לשר הביטחון במקומו. ב-2019 הקים את תל"ם לקראת הבחירות לכנסת ה-21, וחבר לחוסן לישראל וליש עתיד להקמת כחול לבן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ