יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין מצטרף למפלגתו של סער

דיין תמך בעבר בנתניהו והתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי. במאמרים שפרסם בימים האחרונים מתח ביקורת על הממשלה

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סער ודיין
חיים לוינסון
חיים לוינסון

ראש מועצת יש"ע והקונסול הכללי של ישראל בניו יורק לשעבר, דני דיין, הודיע הערב (רביעי) על הצטרפותו למפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער.

דיין החל את פעילותו הפוליטית במפלגת התחייה. ב-2007 נבחר ליו"ר מועצת יש"ע, תפקיד שאותו מילא עד 2013. לקראת הבחירות באותה שנה הביע תמיכה בבנימין נתניהו ואף הופיע בתשדיר תעמולה של הליכוד. ב-2015 התמודד דיין על מקום במפלגת הבית היהודי שבראשה עמד עמיתו לשעבר להנהגת מועצת יש"ע, נפתלי בנט, אך לא נבחר לצמרת הרשימה ופרש. 

באוגוסט 2015 הודיע נתניהו על מינויו של דיין לשגריר ישראל בברזיל, אלא שהממשלה בברזיליה סירבה לאשר את המינוי, בשל הזיהוי שלו עם ההתנחלויות. לאחר משבר דיפלומטי ממושך נסוג נתניהו, והודיע כי דיין יהיה קונסול ישראל בניו יורק. בריאיון ל"הארץ" בעת המשבר אמר דיין שראש הממשלה אינו עושה די כדי להביא לאישור המינוי.

במאמרים שפרסם בימים האחרונים מתח דיין ביקורת על ממשלת נתניהו. כך כתב באתר "הזירה" כי "הזדהותה המלאה של ממשלת ישראל עם הנשיא דונלד טראמפ הרחיבה את השסע עם חלקים נכבדים בקהילה היהודית". במאמר במגזין "ליברל" כתב: "ביתר שאת בעשור האחרון התבצעו וממשיכים להתבצע בחוקי היסוד המבניים של מדינת ישראל מעשים מגונים בכפייה, שמעוותים את המשחק הדמוקרטי ואת יסודות המשטר... ברור לכל שמדינה לא יכולה לתפקד בלי תקציב? נקבע תוך 24 שעות בשלוש קריאות שהיא יכולה. ומה נאמר על מוטציית ממשלת החילופין או מספר חברי הממשלה הבלתי מוגבל... דמוקרטיה שמשנה את כללי המשחק לפי צרכיו המזדמנים של הרוב הרגעי אינה דמוקרטיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ