סקר חדשות 13: גוש מתנגדי נתניהו עם 65 מנדטים, העבודה עוברת את אחוז החסימה

מיכאלי בסניף של העבודה בת"א, היום

סקר שפורסם הערב (ראשון) בחדשות 13 מעלה כי הליכוד ממשיכה להתחזק ומקבלת 32 מנדטים. גם יש עתיד מתחזקת ומקבלת 18 מנדטים. תקווה חדשה של גדעון סער וימינה נחלשות ומקבלות 14 ו-10 מנדטים בהתאמה. מפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ', תל"ם של משה יעלון, המפלגה הכלכלית של ירון זליכה, תנופה של עפר שלח והבית היהודי בראשות חגית משה לא עברו בסקר את אחוז החסימה.

לפי הסקר, אם הבחירות היו נערכות היום, המפלגות שמתנגדות להמשך שלטונו של נתניהו היו מקבלות 65 מנדטים. גוש זה כולל את תקווה חדשה בראשות גדעון סער, יש עתיד, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו, הישראלים, מרצ וכחול לבן. הגוש של נתניהו עומד על 55 מנדטים, והוא כולל גם את המפלגות החרדיות וגם את ימינה בראשות נפתלי בנט.

בסקר נבדק גם כיצד היו מחולקים המנדטים במקרה של איחודים בין מפלגות או היו מצטרפים אישים חדשים למערכת. כך, אילו ציפי לבני היתה מצטרפת ליש עתיד ובמקביל הישראלים, העבודה, תנופה והמפלגה הכלכלית היו מתאחדות, מפת המנדטים היתה נראית כך: הליכוד 31, יש עתיד עם לבני 22, תקווה חדשה 14, הישראלים עם העבודה, תנופה והכלכלית 9, ימינה 9, הרשימה המשותפת 9, יהדות התורה 7, ש"ס 6, ישראל ביתנו 5, מרצ 4, כחול לבן 4

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס, כלל 694 נשאלים, מהם 602 מהאוכלוסייה היהודית ו-92 מהמגזר הלא יהודי. התשאול  במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.7%.

תגובות