אבי ניסנקורן הודיע על עזיבת מפלגתו של חולדאי: "לוקח פסק זמן מהפוליטיקה"

מקור במפלגת הישראלים סיפר כי ניסנקורן מתוסכל מאוד עקב הירידה בסקרים. חולדאי מסר בעקבות הפרישה: "אמשיך לעבוד ללא הרף כדי לאחד את מחנה המרכז-שמאל, וכל אחד יצטרך לוותר". נותרו ארבעה ימים לסגירת הרשימות

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן וחולדאי, בחודש שעבר
בר פלג

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן הודיע היום (ראשון) על עזיבת מפלגתו של רון חולדאי, הישראלים, ארבעה ימים לפני המועד האחרון לסגירת הרשימות לבחירות לכנסת. לדברי ניסנקורן, הוא החליט לקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. 

"לאחר שנים ארוכות כאיש ציבור, אני לוקח היום פסק זמן", מסר ניסנקורן, "כאשר המחנה זקוק לחיבורים כדי לשרוד, וישנם ריבוי מפלגות ומועמדים, החלטתי שמוטב לזוז הצדה ולקחת פסק זמן. וזה מה שאני עושה היום. אני מעריך את רון חולדאי ואת מועמדי הישראלים, ואמשיך לסייע ככל יכולתי במאבק נגד השחיתות, ולמען כלכלה חברתית ודמוקרטיה יציבה".

ניסנקורן בירושלים, בנובמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן

חולדאי מסר בעקבות ההודעה: "אני מכבד את אבי (ניסנקורן) ובחירתו ומודה לו על הדרך המשותפת. אני אמשיך לעבוד ללא הרף כדי לאחד את מחנה המרכז-שמאל. ברור לכל שהדרך היחידה לייצר כח משמעותי היא ביחד, וכל אחד יצטרך לוותר. הציבור דורש בצדק איחוד עכשיו - ובכך אני מרוכז".

מקור במפלגה סיפר כי ניסנקורן היה מתוסכל מאוד בתקופה האחרונה עקב הירידה של הישראלים בסקרים. לדבריו, חולדאי לא הופתע מן הפרישה, גם אם לא היתה על דעתו. המקור הוסיף כי חולדאי לא צפוי לפרוש מן המרוץ אלא להמשיך לנסות לקדם איחוד בין מפלגות השמאל. בסביבת חולדאי אמרו כי על יו"ר העבודה, מרב מיכאלי, להבהיר לאן פניה מועדות - איחוד או ריצה לבד. 

ניסנקורן הודיע על הצטרפותו לחולדאי לפני כחודש, לאחר שעזב את כחול לבן. לפני כן הוא דחה הצעה להשתלב במפלגת העבודה וכן להיות מספר 2 ביש עתיד. בסקרים הראשונים לאחר ההודעה על הקמת המפלגה קיבלה הישראלים כשמונה מנדטים בסקרים. מאז היא הלכה ונחלשה ובסקרים האחרונים אינה עוברת את אחוז החסימה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ