חולדאי קרא למפלגות בגוש המרכז-שמאל להתאחד: "לא להמר על אחוז החסימה"

יו"ר הישראלים קרא "לייצר התארגנות מפלגתית אחת גדולה או לכל היותר שתי מפלגות בינוניות", במטרה להחליף את נתניהו. הוא הוסיף כי יש לקבוע את "מנגנון המיקומים" לפי רצון הציבור

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי, הערב
בר פלג

רון חולדאי, יו"ר מפלגת הישראלים וראש העיר תל אביב, קרא היום (ראשון) לכל מפלגות מחנה המרכז-שמאל "לייצר התארגנות מפלגתית אחת גדולה או לכל היותר שתי מפלגות בינוניות בגודלן" במטרה להחליף את השלטון. הוא הוסיף כי "יש רק דרך אחת לנצח - ביחד", וקרא "לא להמר על אחוז החסימה".

חולדאי אמר כי הוא מצר על עזיבת שר המשפטים לשעבר, אבי ניסנקורן, את המפלגה - ארבעה ימים לפני המועד האחרון לסגירת הרשימות לבחירות לכנסת ה-24, וקרא לשאר מפלגות הגוש "לא להתבשם מסקרים רגעיים". 

מרכז הסקרים של "הארץ": תמונת מצב עדכנית של כל הסקרים וכל הסוקרים

ניסנקורן בכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

"הדרך להחלפת השלטון כרוכה במאבק בהתמודדות פוליטית לא רק מול נתניהו אלא גם בתוך המחנה שמעוניין בהחלפתו", הדגיש חולדאי. "לצערנו היום אנחנו מפוצלים מדי. בהתמודדות הזאת חייבים למצות את מלוא הפונטציאל שיש למחנה להציע... לא לפי סקרים רגעיים שמשתנים בתוך שעות, אלא לפי מהות וניתוח הגיוני של המציאות".

חולדאי אמר כי בימים שנותרו לגיבוש הרשימות, בכוונתו לעשות כל שנדרש כדי לגבש מחדש את גוש המרכז-שמאל כאלטרנטיבה שלטונית אמיתית. "אני משוחח עם כולם, יש לכל אחד רצונות ושאיפות, גם לי, אבל אני מאמין שבשכל ישר, באחדות מטרה נצליח להגיע להסכמות", אמר. "הסיכון בריצה מפוצלת של מפלגות שבכל יום עלולות לרדת מתחת לאחוז החסימה הוא עצום ואסור לנו לקחת אותו".

לדבריו, יש לקבוע את "מנגנון ההסכמות והמיקומים על פי עקרונות פשוטים - מה הכי נכון לישראל ומה הציבור הכי רוצה בעת הזו, מה יביא לתוצאה הטובה ביותר בראייה של הגוש להחלפת נתניהו. רק זה, ולא הסחות דעת".  

ניסנקורן הודיע היום על עזיבתו ואמר כי החליט לקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים ו"לזוז הצדה, כאשר המחנה זקוק לחיבורים כדי לשרוד". בסקרים הראשונים לאחר ההודעה על הקמת המפלגה קיבלה הישראלים כשמונה מנדטים בסקרים, אך מאז היא הלכה ונחלשה ובסקרים האחרונים אינה עוברת את אחוז החסימה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ