סקר: העבודה מכפילה את כוחה, גוש מתנגדי נתניהו עם 66 מנדטים

מיכאלי, היום בישיבת סיעה

מפלגות הליכוד ויש עתיד נחלשות ומפלגת העבודה נוסקת לשמונה מנדטים - כך לפי סקר שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 13. לפי הסקר, הליכוד מקבלת 29 מנדטים - שלושה פחות מהסקר של הערוץ בשבוע שעבר, ויש עתיד מקבלת 16 מנדטים - שניים פחות לעומת אותו סקר.

מרכז הסקרים של "הארץ": תמונת מצב עדכנית של כל הסקרים וכל הסוקרים

הגוש שמעוניין בהחלפת נתניהו - יש עתיד, תקווה חדשה, ישראל ביתנו, העבודה, הרשימה המשותפת, מרצ וכחול לבן - מקבל יחד 66 מנדטים. הגוש של הליכוד והמפלגות החרדיות מקבלים יחד 44 מנדטים, ונפתלי בנט, שנמצא בתווך, מקבל 10. 

מפלגת הישראלים של רון חולדאי לא עוברת את אחוז החסימה, כמו גם מפלגת תנופה של עפר שלח. הסקר בחן גם את האפשרות של איחוד בין מפלגות העבודה, הישראלים ותנופה - ומצא כי יקבלו יחד 11 מנדטים.

הסקר אף בחן את האפשרות של איחוד בימין בין האיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ', הבית היהודי של חגית משה ועוצמה יהודית של איתמר בן גביר. זאת, לצד פיצול של מפלגת רע"מ בראשות מנסור עבאס מהרשימה המשותפת. הסקר מגלה כי במקרה זה, איחוד הימין יקבל שישה מנדטים, בין היתר על חשבון הליכוד שתקבל 27 מנדטים וימינה שתקבל שמונה מנדטים. מפלגת רע"מ תעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים.

סקר חדשות 13 והפרופ' קמיל פוקס כלל 703 נשאלים, מהם 604 יהודים ו-99 מהאוכלוסייה הערבית. נערך על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון ומכון המחקר סטט-נט בהנהלת יוסף מקלדה. טעות הדגימה – 3.7%

תגובות