שלח פרש לאחר כישלון המו"מ עם העבודה: "מיכאלי החליטה שטוב לה לבד"

בסביבת יו"ר תנופה אמרו שהוא לא הציב תנאים להצטרפות לעבודה. הוא הוסיף: "בנסיבות האלה אני חייב לעמוד במה שהבטחתי לרבים, ולמנוע אובדן קולות למחנה המבקש להחליף את נתניהו"

בר פלג
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלח בהצהרה לתקשורת, בחודש שעבר
בר פלג
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת תנופה, עפר שלח, הודיע היום (חמישי) כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת לאחר שהמשא ומתן לאיחוד עם העבודה לא צלח. לדברי מיכאלי, יו"ר העבודה מרב מיכאלי "החליטה שטוב לה לרוץ לבד". בסביבת שלח אומרים כי הוא לא הציב בימים האחרונים שום תנאי להצטרפות לעבודה, אך מיכאלי דחתה את כל ההצעות, לא הגישה הצעה משלה, וכי הדיון בנושא לא היה מהותי. בסביבת שלח הוסיפו כי התנהלות דומה היתה מול יו"ר מפלגת הישראלים וראש העיר תל אביב, רון חולדאי, שגם הודיע היום על פרישה מהתמודדות לכנסת.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שלח שהוא קרא לחיבור בין מפלגתו תנופה לעבודה ולישראלים. "מאז, וביתר שאת בימים האחרונים, עשיתי כל מאמץ שהחיבור יקום ויצלח. זה לא קרה, ולא בגלל שום דרישה שלי", כתב. 

"בנסיבות האלה", הוסיף שלח, "אני חייב לעמוד במה שהבטחתי לרבים, ולמנוע אובדן קולות למחנה המבקש להחליף את נתניהו. תנופה לא תרוץ בבחירות הקרובות, וכך גם אני אישית".

שלח הוסיף כי לא היה לו "צורך בלתי נשלט להוביל מפלגה. מי שמכיר את דרכי הפוליטית יודע כמה פעמים ויתרתי על מעמדי האישי לטובת המטרה.  מי שמכיר את העובדות יודע כמה ניסיתי ליצור חיבור, לאו דווקא בראשותי, עוד לפני שהקמתי את תנופה. זה לא הסתייע". לדבריו, "המעשה לא צלח, אבל זה לא עושה אותו ללא מוצדק. ניסיתי לבנות בית בעיצומה של סופה. ידעתי את עוצמת הרוח, העזתי וכמו כל מי שמעז, גם טעיתי. הבית לא קם, אבל אני מאמין בהכרח הגדול להקים אותו. אעשה ככל יכולתי, בכל זירה בה אהיה, לסייע למטרה החיונית הזו בימים שיבואו".

מיכאלי אמרה בעקבות כישלון המגעים בינה לשלח: "לצערי הרב, המשא ומתן לא הסתייע. אני מודה לעפר שלח על הדיאלוג". היא הוסיפה כי "עפר הוא חבר מוערך ופוליטיקאי מצוין", וכי היא מקווה שיצטרף למפלגת העבודה.

שלח פרש בדצמבר מיש עתיד, שבה היה חבר מאז הצטרפותו לפוליטיקה ב-2012. שלח היה מראשוני החברים במפלגתו של יאיר לפיד, אך עזב לאחר שנדחתה בקשתו לקיים בחירות לראשותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ