יו"ר ועדת הבחירות הורה לליכוד להסיר סרטון של נתניהו עם חיילי צה"ל

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן קבע כי הסרטון מנוגד לחוק תעמולת הבחירות. בנוסף פוגלמן הורה לליכוד לשלם ללשכת העיתונות הממשלתית לאחר שהשתמשו בחומרים מטעמה ללא אישור מצידה, ורק לאחר מכן שילמו לה על כך

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם חיילים בגבול לבנון, בשנה שעברה
נתניהו עם חיילים בגבול לבנון, בשנה שעברהצילום: אפי שריר

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, הורה לליכוד ולראש הממשלה בנימין נתניהו להסיר סרטון שבו מופיע נתניהו על רקע מסוק צבאי וחיילי צה"ל. לפי חוק התעמולה, על מפלגות נאסר לעשות שימוש בצה"ל בתעמולת בחירות. החלטתו של פוגלמן ניתנה במענה לעתירה של דורון טאובין לוועדת הבחירות.

בנוסף קבע פוגלמן כי בליכוד עשו שימוש שלא כדין בחומרים שצילמה לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) כאשר השתמשו בהם לצורך תעמולת בחירות, וזאת מבלי ששילמו לה על כך. בליכוד העבירו לבסוף את התשלום לאחר קביעת פוגלמן לפני כשבוע כי הדבר נעשה בניגוד לחוק, ובלע"מ ציינו כי זו לא הפעם הראשונה שדבר מסוג זה קורה. בעקבות כך יו"ר הוועדה חייב את הליכוד לשלם ללע"מ 2,000 שקל הוצאות משפט.

בשנה שעברה קבע יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הקודם, שופט בית המשפט העליון חנן מלצר, כי על נתניהו והליכוד אסור להשתמש בתמונות עם חיילי צה"ל לצורכי תעמולה. החלטת מלצר תאמה את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שקבעה כי כי לפי חוק התעמולה, בתקופת 90 הימים שלפני מועד הבחירות וביום הבחירות עצמו, חל איסור על שימוש בתעמולת הבחירות בצה"ל ובפרט בחיילי צה"ל. זאת, גם בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון, או עם כל מועמד אחר ברשימת מפלגה כלשהי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ