כ-20 פעילים ערבים פרשו ממפלגת העבודה במחאה על יחסה של מיכאלי: "לא מוערכים"

הפורשים, בראשם השר לשעבר ראלב מג'אדלה, מוחים על כך שהיו"ר לא שריינה נציג מטעמם ברשימה וטוענים כי אבתיסאם מראענה לא מייצגת אותם. מג'אדלה: "אתה לא יכול לייצג את הציבור הערבי כשאתה יושב בתל אביב 15 שנה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט בחירות של מפלגת העבודה בכפר כאנא, ב-2019
יהונתן ליס

כ-20 פעילי המחוז הערבי במפלגת העבודה הודיעו בשבת כי הם פורשים מהמפלגה מכיוון שהעומדת בראשה, מרב מיכאלי, לא שריינה נציג ערבי בעשירייה הראשונה. הפעילים, שבראשם עומד השר לשעבר, ראלב מג'אדלה, מחו על הצבתה של אבתיסאם מראענה במקום השביעי ברשימה, בטענה שהיא לא מייצגת את הציבור הערבי, והדגישו כי מיכאלי היתה צריכה לאפשר למתפקדים הערבים לבחור נציג מטעמם בעשירייה. הפורשים מתכוונים לערוך כעת "בדק בית" כלשונם, ולבחון כבר בימים הקרובים תמיכה במפלגות אחרות בשמאל.

"אין לנו סיבה להישאר במקום שבו אנחנו לא ראויים ולא מוערכים", אמר מג'אדלה. "מרב עשתה דברים שלא ייעשו. מראענה לא יכולה להתמודד על הקול הערבי. אתה לא יכול לייצג את הציבור הערבי כשאתה יושב בתל אביב 15 שנה", הוסיף.

מרב מיכאלי, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

מג'אדלה הוסיף כי "לא המחוזות בוחרים היום, אלא כולם בוחרים את כולם. כוחם של המחוזות נחלש והיו"ר יכולה להשפיע על המועמד שייבחר". הוא העריך שכ-60 פעילים נוספים, בהם ראשי רשויות בעבר ובהווה ומזכירי סניפים, עשויים לפרוש גם הם במחאה על היחס ממיכאלי וממוסדות המפלגה.

הביקורת שהשמיע מג'אדלה עשויה להעיד על נקודת תורפה של העבודה בגיוס מצביעים בישובים ערביים ביום הבחירות. מוקדם לדעת אם פרישתם של חברים מהמחוז הערבי תוביל לפגיעה משמעותית במספר המצביעים בישובים אלה, אבל הוא עשוי לפגוע תדמיתית בניסיון לגייס תומכים פוטנציאליים, לא רק ברחוב הערבי.

מג'אדלה בכנסת, ב-2011צילום: אוליבייה פיטוסי

על אף טענות הפעילים, מקורות במפלגה טוענים שלא בחירתה של מרעאנה הציתה את זעמה של קבוצת הפורשים, אלא ההחלטה של מיכאלי למנות את נאזק מנצור, העומדת בראש סניף טייבה, לחברה בהנהלת המפלגה מינוי ראשון של אישה ערבייה לתפקיד.

מג'אדלה מצדו אמר כי המינוי הוא "תקדים חיובי ומבורך", אך טען שהוא היה צריך להתקבל על דעתם של חברי המחוז הערבי. "בשביל מה אנחנו מחוז אם את לא מתייעצת איתנו על התפקיד הכי בכיר במפלגה?", תהה.

מיכאלי מסרה בתגובה: "צר לי על עזיבתם אבל מפלגת העבודה מתחדשת והולכת קדימה. אנחנו בונים מחדש בית שכבר הצטרפו אליו למעלה מעשרת אלפים חברות וחברים חדשים בחודש האחרון שמאמינים בדרך חדשה של אמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ