הסוקר של חדשות 12 עובד עם גנץ - ובסקריו הוא זוכה למספר המנדטים הגבוה ביותר

ממוצע המנדטים של כחול לבן בסקרים של מנו גבע גבוה יותר מבשאר הסקרים, בזמן שלרוב הם על גבול אחוז החסימה או מתחתיו. במאבקם לשמור על רלוונטיות, גנץ ומפלגתו נאחזים בכל מה שעשוי לחזק את תדמיתם. גבע: אני עובד עם מפלגות רבות, מה שמנחה אותי הוא אמות מידה מקצועיות

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בעיריית ירושלים, באוקטובר
חיים לוינסון
חיים לוינסון

הסוקר מנו גבע, שעורך את סקרי הבחירות לחדשות 12, עובד במערכת הבחירות הנוכחית עם מפלגת כחול לבן - ואינו מציין זאת בגילוי נאות בסקרים שהוא עורך. בסקרים של גבע ממוצע המנדטים של כחול לבן הוא הגבוה ביותר מבין הסקרים, והערב (שלישי) אף הגיע לחמישה מנדטים - בזמן שרוב הסוקרים מתחילת החודש נותנים להם ארבעה או מציבים אותם מתחת לאחוז החסימה.

מבחינת כחול לבן יש חשיבות רבה לחיזוק ההנחה שיעברו את אחוז החסימה, משום שאם לא יוכיחו רלוונטיות מצביעיהם עלולים לנטוש ולהביא למחיקתם. אתמול פורסמו מודעות ענק בעיתונים היומיים מטעם בכירים לשעבר במערכת הביטחון הקוראים לגנץ שלא להתמודד לכנסת, ובתגובה אמר שהם "יורים בגב". סקר חדשות 12 מהיום:

לפי מרכז הסקרים של "הארץ", גבע הוא הסוקר המחמיא ביותר לגנץ: ממוצע המנדטים של כחול לבן ב-11 סקרים של גבע עומד על 4.45, ובכולם הוא עובר את אחוז החסימה. בשישה סקרים של חדשות 13 הממוצע של גנץ הוא 4.16, וגם שם הוא תמיד עבר. לעומת זאת ברדיו 103, שם סוקר מנחם לזר, הוא לא עובר בחלק מהסקרים-  ועל כן הממוצע שלו הוא 2.5 בשמונה סקרים. בסקרים של לזר במעריב הממוצע של גנץ הוא 2.6 בשישה סקרים. .

מרכז הסקרים של "הארץ": תמונת מצב עדכנית של כל הסקרים וכל הסוקרים

חדשות 12 מסרו בתגובה: "מנו גבע עובד עם מספר רב של מפלגות. כל סקר שנעשה לחברת החדשות נעשה באופן עצמאי ובלתי תלוי, אך ורק בהזמנתנו ובעבורנו". גבע מסר: "אני עובד עם כל המפלגות למעט הליכוד. והדבר היחידי שמנחה אותי הוא אמות מידה מקצועיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ