סקר חדשות 13: סער בשפל, גוש נתניהו בצירוף בנט מקבל 58 מנדטים

לוגו הארץ
הארץ
גדעון סער
לוגו הארץ
הארץ

סקר חדשות 13 שפורסם הערב (שלישי) חוזה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, מפלגתו של גדעון סער (תקווה חדשה) היתה מקבלת תשעה מנדטים בלבד - ירידה של שני מנדטים מהסקר שנערך בערוץ לפני שבוע. לפי הסקר, גוש המפלגות הנאמנות לבנימין נתניהו עומד על 47 מנדטים. יחד עם מפלגתו של נפתלי בנט (ימינה), הזוכה ל-11 מנדטים, הגוש עומד על 58 מנדטים. לפי הסקר, גוש המפלגות שהתחייבו שלא ייכנסו לממשלה בראשות נתניהו זוכה ב-58 מנדטים.

מרכז הסקרים של "הארץ": תמונת מצב עדכנית של כל הסקרים וכל הסוקרים

לפי הסקר, הליכוד היה מקבל 29 מנדטים, התחזקות של שני מנדטים מהסקר הקודם. יש עתיד זוכה ב-20 מנדטים והיא המפלגה השנייה בגודלה לפי הסקר - התחזקות של מנדט לעומת הסקר הקודם. הרשימה המשותפת מקבלת 8 מנדטים, יהדות התורה וישראל ביתנו עם 7 מנדטים, ש"ס והעבודה זוכות ל-6 מנדטים והציונות הדתית מגיעה ל-5 מנדטים. מרצ כחול לבן ורע"ם שומרות על כוחן עם 4 מנדטים. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה לא עוברת את אחוז החסימה.

מהסקר עולה גם כי כחצי מהמצביעים - 47% - עשויים לשנות את הצבעתם עד לבחירות. הליכוד נהנית ממידת נאמנות גבוהה - 75% ממצביעי המפלגה אמרו שאין סיכוי שישנו את הצבעתם. מנגד, רק 33% ממצביעי תקווה חדשה ענו שאין 
סיכוי שישנו את הצבעתם. גם בקרב מצביעי מרצ, המתנדנדת בסקרים אחרונים סביב אחוז החסימה, קיימת מידת נאמנות נמוכה. רק 36% מהנשאלים שאמרו שיצביעו למרצ אמרו כי אין סיכוי שישנו את החלטתם. 

השבוע, פרק 169

חיים לוינסון: רוב הסיכויים שנתניהו יינצח או שנלך לעוד בחירות

הסקר, שערך פרופ' קמיל פוקס, כלל 712 נשאלים שתושאלו באינטרנט ע"י חברת פרויקט המדגם. טעות הדגימה עומדת על 3.6%.

תגובות