סער לא העריך נכונה את כוחם של בנט וגנץ - וכעת צולל בסקרים

אנשיו של סער לא הופתעו מהסקר שנתן לו אתמול 9 מנדטים, והם חשים בהיחלשות מתמדת של מי שביקש להחליף את נתניהו. עד הבחירות תנסה "תקווה חדשה" לשכנע את הבוחרים שרק סער יכול להרכיב ממשלה

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סער, בשבוע שעבר
חיים לוינסון
חיים לוינסון

שבועיים לפני הבחירות, סקר חדשות 13 מאתמול (שלישי), שהעניק למפלגת "תקווה חדשה" בראשות גדעון סער 9 מנדטים בלבד, לא הפתיע את אנשיו. אף שבסקר של חדשות 12 שפורסם הערב הוא מקבל 11 מנדטים, אנשי סער חשים בהיחלשות הולכת וגוברת של מי שביקש להחליף את נתניהו - וכעת מתנדנד באזור הדו-ספרתי של המנדטים.

כשסער תכנן את הקמפיין שלו, הוא לא העריך נכונה את הפופולריות של יו"ר ימינה נפתלי בנט - שנפגעה אך עדיין נשמרת. סער האמין שהוא יהיה האלטרנטיבה היחידה של נתניהו מימין, אך בנט מפתיע בסקרים ואף עוקף אותו בימים האחרונים.

השבוע, פרק 169

חיים לוינסון: רוב הסיכויים שנתניהו יינצח או שנלך לעוד בחירות

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

במטה סער עדיין דבקים באסטרטגיה שלהם, שלפיה רק סער יכול להרכיב את הממשלה הבאה. לדבריהם בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד פוסלים זה את זה, ורק סער נמצא באמצע ויכול לחבור לשניהם. במטה משוכנעים שאם יצליחו להעביר את המסר הזה לציבור, סער יצמח בחזרה. 

מרכז הסקרים של "הארץ": תמונת מצב עדכנית של כל הסקרים וכל הסוקרים

לנוכח הירידה בסקרים, במפלגה החלו בקמפיין "תצילו אותנו" ומשדרים פסימיות - בניגוד לבנט שאומר כי הוא בדרך לניצחון. דוברי המפלגה בתקשורת אמרו כי עם תשעה מנדטים אין לסער אפשרות להרכיב ממשלה, והוסיפו כי ישראל בדרך לבחירות חמישיות. בכל סקרי המפלגות רוב הציבור מתייחס בשלילה לאפשרות של סבב בחירות חמישי. אך גם אם הם אומרים זאת לסוקרים, הבוחרים מתייצבים פעם אחר פעם להצביע - ולא מענישים את "מי שגורר אותנו לבחירות שניות/שלישיות/רביעיות/חמישיות". בסביבת סער אומרים כי ידגישו את המסר הזה, בתקווה שיחלחל עד הבחירות.

בעיה נוספת של סער היא ההישרדות של יו"ר כחול לבן, בני גנץ. בסביבת סער האמינו כי ברגע שגנץ ייפול, המצביעים המעטים שלו יעברו לתמוך בסער. זאת בשל ההערכה שמצביעיו של גנץ היום הם מצביעי ימין-מרכז ממלכתי שלפיד שמאלני מדי למענם, ובנט ימני ודתי מדי. הבעיה היא שהוא טרם נפל, ובינתיים הוא יושב על המשבצת של סער.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ