מנהיג הציבור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, יצא היום (שלישי) להצביע בקלפי בבני ברק הסמוכה לביתו. קנייבסקי בן ה-93 הגיע לקלפי על כיסא גלגלים בליווי בניו, נכדיו ומאמינים נוספים מהקהילה הליטאית. שותפו להנהגה, הרב גרשון אדלשטיין בן ה-97, גם כן הצביע היום כשהוא מלווה בעשרות מתלמידיו שליוו אותו בשירה לקלפי וקרא להצביע ליהדות התורה.

המפלגה החרדית־אשכנזית ידועה ככזו שמתחילה אחרונה את הקמפיין ומרכזת את מירב המשאבים ליום הבחירות. זאת, משום שהמצביעים בציבור זה פועלים לפי הוראת הרבנים ואין צורך לשכנעם למי להצביע. עם זאת, ישנו מאמץ מצד המפלגה להביא את הבוחרים לקלפי. לצורך כך הקימה המפלגה יותר מ-200 מוקדי הזנקה בפריסה ארצית של הסעות עבור מצביעים שנזקקים לכך. 

הרב גרשון אדלשטיין מגיע לקלפי בבני ברק, היוםצילום: MENAHEM KAHANA - AFP

גם מנהיגה הרוחני של מפלגת ש"ס, חכם שלום כהן, הצביע היום בקלפי ליד ביתו בירושלים. כהן הגיע לקלפי עם טלית ותפילין, בירך את הפעילים והמצביעים בדרכו לשם וקרא להם להצביע ש"ס.

בש"ס יעקבו היום בדאגה אחר אחוזי ההצבעה במעוזי המפלגה ומאות פעילים צפויים להמריץ את הבוחרים לצאת לקלפיות. שיתוף הפעולה שהתקיים במערכות הבחירות האחרונות בין ש"ס לליכוד צפוי להימשך גם היום, כשרשימות המתלבטים והמצביעים שעל פי נתוני המפלגה לא הגיעו לקלפי בבחירות הקודמות הועברו לליכוד, במטרה שהאחרונה תשכנע אותם לגשת להצביע לגוש תומכי נתניהו. "העברנו את הרשימות לליכוד כדי שהקולות האלו יישארו בגוש", אמר אתמול דרעי לרכזי השטח של המפלגה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ