במרצ חוגגים את תוצאות המדגמים: "ערוכים להיות אופוזיציה רעיונית"

פעילי מרצ בכניסה לקלפי בתל אביב, היום

במטה מרצ בתל אביב חגגו הערב (שלישי) פעילי המפלגה את תוצאות מדגמי הטלוויזיה, שלפיהם המפלגה זוכה ב-7-6 מנדטים - לאחר שבחלק מהסקרים הקודמים המפלגה לא עברה את אחוז החסימה.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר הערב: "השמאל חוזר. אני רוצה להגיד תודה ענקית בשם התנועה שלנו. אנחנו תנועה אמיתית. הקמפיין שלנו, הדרך שלנו והתמיכה בנו מבוססת על אידיאולוגיה וערכים. זאת מרצ". לדבריו, "בבחירות האלה הוכח שהחלופה היחידה לימין המשיחי המספח, זה השמאל. השמאל שמציב אלטרנטיבה. אנחנו נעשה מאמץ שתקום ממשלת שינוי ונשלח את הנאשם מבלפור הביתה עם הכהניסטים. אני קורא לגוש השינוי שנקדם ממשלה של שינוי".

ח"כ תמר זנדברג אמרה: "המצביעים הבינו שמרצ היא מפלגה חשובה מכדי להיעלם". ח"כ יאיר גולן אמר כי מרצ ערוכה להיות "אופוזיציה רעיונית – לאו דווקא אלקטורלית, אבל רעיונית".

"הקמפיין שלנו היה אפקטיבי, זיהינו חזרה של מצביעים אלינו, המפלגה חשובה לגוש", אמרה זנדברג במטה.  גולן אמר "לא משנה מה התוצאות, צריך להבין דבר אחד - הקמפיין הבא התחיל. יש לנו עכשיו משימה לגבש את מחנה השמאל הישראלי ולהפוך באמת לחלופה שלטונית".

בקמפיין של מרצ חששו מאוד מהאפשרות שלא יעברו את אחוז החסימה. הסקרים האחרונים לפני הבחירות היו אמנם אופטימיים, אבל במפלגה חששו משלושה תרחישים שהיו עשויים להשאיר אותה מחוץ לכנסת: אחוזי הצבעה נמוכים ביישובים הערביים, ניסיונות של מפלגת העבודה ליטול ממרצ מצביעים, ואדישות בקרב מצביעים יהודים.

תגובות