המפלגה שפעם קיבלה 35 מנדטים נותרה הערב עם שבעה, ועם אולם ריק מתומכים

"יש פה בכלל מישהו אחראי?" שאלה אחת הנוכחות הבודדות במטה הבחירות של מפלגת כחול לבן הערב, ושיקפה את התחושה במטה - אף לא חבר כנסת אחד נראה בשטח, ואפילו הפעילים נשארו בבית

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר כחול לבן בני גנץ בקניון בכפר סבא, היום
עופר אדרת
עופר אדרת

רק המראה של אנשי היחידה לאבטחת אישים, שהתגודדו מחוץ לאולם של "כחול לבן" בכפר המכביה ברמת גן, הזכיר כי ראש המפלגה הזו היה אמור פעם להיות ראש ממשלת ישראל. פעם, אי שם ב-2019 הרחוקה, כחול-לבן קיבלה 35 מנדטים. הפעם, לפי מדגמי הטלוויזיה, צנחה המפלגה ל-7 מנדטים בלבד. 

אולי בגלל זה בתוך האולם הגדול, שבו אמור היה להיערך "אירוע ערב הבחירות", לא היה אפילו פעיל אחד של המפלגה בשעת פרסום המדגמים. גם מחוץ לאולם לא נצפו תומכים כלל, ואפילו חברי הכנסת של כחול לבן לא נראו באופק. כשמדגמים הצביעו על 7-8 מנדטים, איש לא צעק "יש". אף אחד גם לא מחא כף.

"יש פה בכלל מישהו אחראי?" שאלה אחת הנוכחות היחידות באולם הגדול. "אין להם בכלל פעילים", מלמלו כמה צלמים משועממים. "הוא עבר את אחוז החסימה בזכות אנשים שריחמו עליו", פירשן כתב אחר. רק כמה אנשי מטה והרבה אנשי תקשורת, שבאו כדי לא לפספס סיפור טוב - אם תהיה הפתעה - נראו בשטח. הפעילים, אם אכן היו כאלה, נשארו בבית. "במטה כחול לבן הורידו הנחיה לחברי הכנסת, למועמדים ולכל פעילי השטח לא להגיע למטה הבחירות ולהמשיך להילחם על כל קול כדי להבטיח שכחול לבן תעבור את אחוז החסימה", ניסה הדובר לספק הסבר לריקנות.

גנץ ביקר במהלך היום בכותל, ברחוב דיזנגוף בתל אביב ובקניון בכפר סבא. "אני צריך אתכם", קרא במגפון לאנשים סביבו. לקראת ערב נרשמה התרגשות במטה כשהמתחרים במטה "יש עתיד" הפיצו הודעת כזב בשמו של גנץ, כביכול, על כך שהמפלגה מתחזקת ו"יצאנו בבטחה מכלל סכנה". גנץ הפיץ תגובה משלו תחת הכותרת "חארטה". 

לקראת 23:00 כבר היה ברור שגנץ לא יהיה אפילו שר הביטחון הבא. רק מכוח האינרציה נשארו המאבטחים המשועממים בפתח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ