בעבודה בירכו על המעבר מ-0 ל-7, אבל הרגישו שהיו מסוגלים ליותר

אף שהמפלגה בקושי עברה את אחוז החסימה בסקרים הראשונים, הפעילים חשים שקמפייני ההצלה של מרצ וגנץ קלקלו להם את המומנטום. מנגד היו"ר מיכאלי יצאה מגדרה: "העבודה חוזרת בגדול. הוכחנו שלא יצליחו לרצוח את הדרך של רבין"

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החגיגות במטה העבודה לאחר פרסום תוצאות המדגמים, הערב
ג'ודי מלץ

צהלות שמחה נשמעו במטה מפלגת העבודה עם פרסום המדגמים: המפלגה שבקושי עברה את אחוז החסימה בסקרים הראשונים זוכה לשבעה מנדטים בכל המדגמים. ״שבע, שבע, שבע״, צעקו הנוכחים במטה, בניגוד לאווירת הנכאים שהשתררה לפני פרסום המדגמים, בעקבות שמועות שלפיהן העבודה עברה בקושי את אחוז החסימה.

שעה וחצי אחרי פרסום התוצאות עלתה היו"ר מרב מיכאלי לבמה והכריזה: "העבודה חוזרת בגדול. זאת רק ההתחלה. אם הוכחנו משהו הערב - זה שהצליחו לרצוח את יצחק רבין, אבל לא הצליחו ולא יצליחו לרצוח את הדרך שלו". אבל כרגיל בשמאל - למרות אווירת החגיגה, היתה גם תחושה של פספוס בקרב חלק מהפעילים שהרגישו כי התוצאות יכלו להיות טובות יותר. ״אין ספק שהעבודה יכולה ויכולה להגיע ליותר״, אמרה דורית שמואלי, מנהלת קבוצת הווטסאפ של המפלגה. "במינימום זמן, עלינו מאפס לשבע בסקרים ביד נטויה. ברור שבלי קמפיין ההצלה של מרצ וגנץ היו לעבודה לפחות עשרה מנדטים". 

אם המפלגה תזכה בשבעה מנדטים גם בתוצאות האמת - אבתיסאם מראענה, שוועדת הבחירות פסלה את מועמדותה בשל התבטאויות עבר נגד המדינה (לאחר מכן בג"ץ הפך את ההחלטה) - תהיה בכנסת. "מהפך מדהים - מאפס עד שבע!" הכריזה מראענה לאחר המדגמים. גם אפרת רייטן, רם שפע וגלעד קריב יכהנו בכנסת הבאה בתרחיש זה.

מספר 4 ברשימה, גלעד קריב, שיהיה הרב הרפורמי הראשון בכנסת, אמר: "המדגמים מוכיחים שהשמאל הציוני הוא כוח פוליטי מרכזי ואלטרנטיבה שלטונית, וגם שהיהדות הליברלית תשמיע את קולה בגאווה בכנסת ותבטיח שישראל תהיה הבית של כל הקהילות היהודיות ושל כל האזרחים". רם שפע, שעבר לעבודה מכחול לבן ושובץ במקום השישי, הביע שמחה מתונה: "מרב מיכאלי הובילה תהליך חסר תקדים והצילה מפלגה מגסיסה. אבל צריכים לזכור שהמטרה העיקרית שלנו היא להחליף שלטון". 

כמה עשרות פעילי המפלגה, רובם צעירים, הגיעו למטה המפלגה ברחוב יגאל אלון בתל אביב לפני פרסום המדגם. ב-21:30 אמר אורי הראל, בן 15 מנוער העבודה: "ההרגשה טובה, אבל אנחנו גם במתח. מקווים לתוצאות טובות, אבל חושבים שיהיה רע". הראל שדה, 20, רכז פניות הציבור, ניסה לשמור על קור רוח לפני המדגמים ואחריהם: "אני מרגיש מצוין ומאמין במרב מיכאלי לאורך כל הדרך. לא משנה מה תוצאות הבחירות, העבודה הולכת לכיוון טוב". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ