ליברמן פינטז על התרחבות, אך תוצאות המדגמים בישרו אחרת

יו"ר ישראל ביתנו תקף לא אחת סוקרים שניבאו לו שבעה מנדטים, בטענה שהם מעריכים אותו פחות מהכוח האלקטורלי שלו. ח"כ פורר: "ההיסטוריה מראה שתמיד בספירת הקולות קיבלנו יותר מהמדגמים"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בכיכר דיזנגוף בתל אביב, אתמול
אלמוג בן זכרי

כשהיא רוכבת על המתח בין האוכלוסייה הכללית לחרדית, מפלגת ישראל ביתנו פינטזה על התרחבות ועל מספר דו-ספרתי של מנדטים. יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, דיבר על כך גלויות, ולא אחת תקף את הסוקרים בטענה שהם מעריכים אותו פחות מהכוח האלקטורלי האמיתי שלו - כשאלו ניבאו לו שבעה מנדטים בלבד. תוצאות המדגמים, המעניקות לליברמן גם כן שבעה מנדטים, מוכיחות שהוא זה שהעריך את כוחו באופן שגוי, ולא בפעם הראשונה.

בשעות הערב אתמול (שלישי), במטה של המפלגה במודיעין, לא היתה אווירת בחירות - לא לפני המדגמים ולא לאחריהם. זה כבר נוהג במפלגה שבערב הבחירות לא מגיעים פעילים רבים למטה המפלגה, החולשת על קומת משרדים במבנה מסחרי. הפעם, בגלל מגבלות הקורונה, הגיעו עוד פחות תומכים, וחדר הנאומים התמלא באנשי תקשורת בלבד. לאחר ששודרו תוצאות המדגמים, נשלחו אל החדר חלק מחברי המפלגה להתראיין. ליברמן, כך הבהירו אנשי המפלגה די מהר לאחר פרסום המדגמים, ידבר רק מאוחר בלילה.

כמו לאחר תוצאות מדגמי הבחירות בסבב הקודם, גם הפעם חברי המפלגה ניסו להמשיך ולהיתלות בתקווה. תקווה שהמספרים עוד יסתדרו לטובתם, לטובת גוש מתנגדי נתניהו, כשהסחורה שהם השיגו תהיה רלוונטית. חבר הכנסת אלי אבידר טען שתוצאות המדגמים כלל לא רלוונטיות. "צריך לחכות ליום שישי, יש 600 אלף מעטפות כפולות, זה הולך לשנות דרמטית את התוצאה", אמר אבידר ל"הארץ". הוא אף הגדיל לומר ש"נתניהו הולך הביתה, חד משמעית", רגע קצר לפני שכבר דיבר על אפשרות לבחירות חמישיות.

ח"כ עודד פורר אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי "שוב, כמו תמיד, תוצאות המדגמים מבטאות המון אי־ודאות. גם בבחירות לפני שנה היו פערים של מנדטים, ויש לכך כמובן חשיבות עצומה. נראה שיהיו ימים ארוכים עד לספירת המעטפות הכפולות, כמעט 20 מנדטים שצריך עוד לחכות להם. אני מאמין שעוד נראה את התוצאות משתנות לאורך הימים הקרובים. ההיסטוריה מראה תמיד שבספירת הקולות קיבלנו יותר מהמדגמים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ