סמוטריץ' שלל ממשלת ימין בתמיכת רע"ם, וקרא לבנט וסער: "שימו הכל בצד ובואו"

יו"ר הציונות הדתית כתב כי לא יחבור לממשלה שתישען על המפלגה האיסלאמית, "לא מבפנים, לא מבחוץ, לא בהימנעות, ולא באיזה ישראבלוף אחר". לאחר ספירה של 94.4% מהקולות, ימינה עומדת על שבעה מנדטים ותקווה חדשה על שישה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמוטריץ' בקלפי בפתח תקוה, ביום הבחירות
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' כתב היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו כי לא יאפשר לכונן ממשלת ימין בתמיכת רע"ם. "תוציאו לכם את זה מהראש. לא תקום ממשלת ימין בתמיכת עבאס. נקודה. לא מבפנים, לא מבחוץ, לא בהימנעות, ולא באיזה ישראבלוף אחר", כתב. "תומכי טרור ששוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית אינם שותף לגיטימי לשום ממשלה".

סמוטריץ קרא ליו"ר ימינה נפתלי בנט וליו"ר תקווה חדשה להצטרף לממשלה תחת בנימין נתניהו. לאחר ספירה של 94.4% מהקולות, ימינה עומדת על שבעה מנדטים ותקווה חדשה על שישה. "נפתלי, גדעון, אני מוכן לשבת עוד היום ולתאם את הדרישות המהותיות שלנו מנתניהו כך שניתן יהיה להקים מיד לאחר הפסח ממשלת ימין אמיתית, טובה ומתפקדת שתתמודד עם האתגרים הרבים המונחים לפתחנו. שימו הכל בצד ובואו".

יו"ר הציונות הדתית פירט את דרישותיו לכניסה לממשלה דרך בנט וסער. "הם יכולים וצריכים להציב כתנאי לכך דרישות שיהפכו את הממשלה הזו לימנית באמת - במשפט, בהתיישבות, בביטחון, בזהות היהודית, בהוצאת המסתננים, בכלכלה, ועוד. הציונות הדתית תגבה אותם כמובן בדרישות האלה, ואני משוכנע שכך גם המפלגות החרדיות".

אמש בנט לא התחייב לדרך פעולתו, ואמר כי מפלגתו תפעל להביא את ישראל ליציבות ולתפקוד. בישיבה של סיעתו ברעננה, אמר בנט לחבריו כי ימינה תמתין לתוצאות הבחירות הסופיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ