סמוטריץ' לאחר נאום עבאס: לא נהיה שותפים לממשלה שתסתמך על רע"ם

יו"ר הציונות הדתית כתב בפייסבוק כי "ניסיונות ההלבנה מימין של רע"ם ועבאס משקפים עיוורון וקוצר רואי מסוכן. לא נאפשר לזה לקרות". אמש קרא מנסור עבאס ליצור "מציאות אחרת" בשותפות בין יהודים לערבים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמוטריץ
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יום לאחר נאומו של יו"ר מפלגת רע"ם מנסור עבאס, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' פסל היום (שישי) שוב את האפשרות שמפלגתו תהיה חברה בממשלה עם רע"ם. "ניסיונות ההלבנה מימין של רע"ם ועבאס משקפים עיוורון וקוצר רואי מסוכן. לא נאפשר לזה לקרות", כתב בפייסבוק.

"עבאס היה ונשאר תומך טרור שעולה לרגל לחבק מחבלים שרצחו יהודים, לא מקבל את זכותם של היהודים להתקיים כעם בארצו במדינה יהודית, וממשיך לדבוק בנרטיב הפלסטיני, שפשוט סותר את זה היהודי", כתב סמוטריץ'. "הוא (עבאס) רואה עצמו חלק מהעם הפלשתיני, הקמת מדינת ישראל עבורו היא "נכבה", והוא לרגע לא מתכוון לוותר על הנרטיב הזה". 

לדברי סמוטריץ', עבאס הראה בנאומו אמש כי הוא "לא מכיר בישראל כמדינה יהודית, דורש הכרה 'בשני הנרטיבים', ולמעשה מנסה בשיטת השלבים הערבית הידועה להפוך את ישראל למדינה דו לאומית. מדינת כל לאומיה. הפך המדינה היהודית". הוא הוסיף כי "הסתמכות של הימין על עבאס תהיה פשע, שיביא אולי לעוד כמה שנות שלטון של נתניהו, אבל מיד אחר כך יעביר את השלטון לשותפות שמאל-ערבים להרבה מאוד שנים ולאסון למדינת ישראל".

סמוטריץ' אמר כי הוא "מחכה ליום שבו ערביי ישראל יצמיחו מתוכם תנועה שזונחת את התקווה למימוש שאיפות לאומיות בארץ ישראל ומבקשת לחיות בשותפות אזרחית פרטית במדינה יהודית". לדבריו, תנועה שכזו תשתלב במפלגות הכלליות, ולא תרוץ ברשימה נפרדת. הוא קרא ל"מאמץ עילאי להביא את בנט וסער לממשלת המחנה לאומי, כשותפים מרכזיים שיובילו מדיניות ימין אמיתית תחת נתניהו".

עבאס בנצרת, אמשצילום: גיל אליהו

אמש סירב עבאס להצהיר על מועמד מומלץ מטעם רע"ם לראשות הממשלה. בנאומו בנצרת אמר עבאס כי הוא "לא רוצה להיות חלק משום גוש בימין או בשמאל" והוסיף: "בניגוד לכל הפוליטיקאים שעסקו במסע של פסילות, אני לא פסלתי איש. זה הזמן ליצור מציאות אחרת". 

עבאס הקדיש את רוב נאומו לצורך ביצירת חיבור בין יהודים לערבים ואמר: "המכנה המשותף של כולנו גדול יותר מזה שמפריד בינינו. אם לא נשכיל עכשיו להוריד את הבורות ולמוטט את הגזענות, אנחנו נשאיר לדור הבא מציאות מורכבת, מסוכנת ובלתי אפשרית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ