נעם על דרישתה לבטל החלטה לייצוג הולם לנשים: "פקידים לא ינהלו את המדינה"

יום לאחר שהמפלגה הציגה את דרישתה לשנות את ההחלטה בנושא, לקראת המשא ומתן הקואליציוני, נמסר מטעמה: "חשפנו החלטת ממשלה שהוסתרה מהציבור. דינה זילבר ופקידי משרד המשפטים משתמשים בה כדי לשנות את אופייה של מדינת ישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נציג מפלגת נעם ברשימת הציונות הדתית אבי מעוז, בשבוע שעבר

מפלגת נעם הגיבה היום (שישי) לטענות כלפי הדרישות שהציגה אתמול לקראת המשא ומתן הקואליציוני. המפלגה, חלק מרשימת הציונות הדתית, דורשת לתקן החלטת ממשלה המעגנת את מחויבות המדינה לשילוב נשים בעמדות מפתח במגזר הציבורי. "חשפנו לציבור החלטת ממשלה מלפני שנים שמוסתרת מהציבור ומשנה את אופייה של ישראל - נגמרו הימים שדינה זילבר ופקידי משרד המשפטים מנהלים את המדינה", נמסר מהמפלגה. 

לדברי המפלגה, זילבר ופקידים במשרד המשפטים "משתמשים בהחלטת ממשלה שמוסתרת מהציבור, כדי לשנות את אופייה של מדינת ישראל, מתחת הראדר. המפלגה מסרה כי באמצעות החלטת הממשלה, הפקידים יוצרים "מהפכה במשרדי הממשלה ובצה"ל, כאשר בתואנה של שוויון מגדרי נכפית על מוסדות הממשלה קבלת החלטות לא ענייניות ולא מקצועיות על חשבון עוצמתו של צה''ל וטובת אזרחי ישראל".

במסגרת דרישותיה להצטרפות לקואליציה שפרסמה אתמול, דרשה המפלגה "לתקן את החלטת הממשלה 2331 המחייבת את מוסדות המדינה לפעול בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם". החלטת ממשלה זו היא מסמך הצהרתי בעיקרו, שלא כל סעיפיו הוטמעו עד היום. היא מבוססת על החלטת האו"ם מספר 1325, החלטה היסטורית שהתקבלה בשנת 2000 ונחשבת לאבן דרך משמעותית בשילוב נשים בפוליטיקה הבינלאומית במעגלי קבלת ההחלטות. ההחלטה נועדה לעודד את הקהילה הבינלאומית לפעול לייצוג ראוי של נשים בתהליכי משא ומתן לשלום ופתרון סכסוכים. בעקבות קבלת ההחלטה הוקם בישראל ארגון "נשים עושות שלום" שחותר לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

כמו כן דרשה המפלגה "להחזיר למדינה את צביונה היהודי", הידוק שמירת השבת והכפפה של משרדי הממשלה לעקרונות חוק הלאום. עוד דורשים בנעם להקים מטה ממשלתי "שמטרתו למנוע מגורמים זרים אנטי-ישראליים לחדור למערכות הציבוריות במדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ