הרב קנייבסקי: עדיף לשתף פעולה עם מפלגות ערביות מאשר עם אנטי-דתיים

מטעם מנהיג הזרם החרדי-ליטאי נמסר כי "עדיף שיתוף פעולה עם מי שיכבד את הדת והמסורת היהודית על פני מי שרודף את הדת"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרב קנייבסקי, בשנה שעברה
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, מסר היום (שישי) כי עדיף להקים ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות על פני שיתוף פעולה עם מפלגות שתפיסת עולמן מנוגדת לערכי הדת. "הרב נשאל על האפשרות להקמת ממשלה שתשען על תמיכת המפלגות הערביות מול תמיכה ממפלגות אנטי-דתיות", נמסר מטעם קנייבסקי, "ואמר כי עדיף שיתוף פעולה עם מי שיכבד את הדת והמסורת היהודית על פני מי שרודף את הדת".

בחדשות 12 פורסם אתמול שקנייבסקי מעדיף שיתוף פעולה עם הערבים על פני שיתוף פעולה עם השמאל. לפי הדיווח, קנייבסקי טוען כי המפלגות הערביות קרובות יותר לחרדים בערכי המשפחה והכבוד לדת, ועל כן שיתוף פעולה איתם עדיף מאשר עם מפלגות חילוניות. עוד נמסר שם כי זו העמדה שהעביר הרב קנייבסקי לנציגי מפלגת דגל התורה, אחת משתיים המרכיבות את יהדות התורה. 

דברי קנייבסקי באים ברקע נאומו של יו"ר רע"ם מנסור עבאס, שבו קרא ליצור "מציאות אחרת" בשותפות בין יהודים לערבים. בנאום בנצרת אמש אמר עבאס: "המכנה המשותף של כולנו גדול יותר מזה שמפריד בינינו. אם לא נשכיל עכשיו להוריד את הבורות ולמוטט את הגזענות, אנחנו נשאיר לדור הבא מציאות מורכבת, מסוכנת ובלתי אפשרית". עבאס לא הצהיר על מועמד מומלץ מטעם רע"ם לראשות הממשלה. "לא רוצה להיות חלק משום גוש בימין או בשמאל", אמר.

מפלגתו של קנייבסקי, דגל התורה, הודיעה השבוע כי היא עושה "כל מאמץ כדי להקים קואליציה עם גוש הימין והמסורתיים". עם זאת, המפלגה לא הצהירה מפורשות כי תמליץ להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה ומסרה כי תפעל על פי הוראת הרבנים. "אנו עושים כל מאמץ שלא נלך למערכת בחירות חמישית שזה אסון לכלכלה, אסון להתנהלות של ישראל שיגרום לחוסר יציבות משווע", נמסר מטעם המפלגה, "נביא את תמונת המצב המלאה בפני גדולי התורה ונקבל את הוראתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ