יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר היום (שישי) על קריאתו ליו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, לחבור אליו. לנתניהו נותרו עוד 18 ימים לנצל את המנדט שבידו להרכיב את הממשלה. ואולם, יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', מתבצר בעמדתו שלא להקים ממשלה שנתמכת ברע"ם. היום יצא נחרצות נגד המהלך, ושעות אחדות לאחר מכן קרא נתניהו לסער לחבור אליו. סער הבהיר בעבר שאין לו כוונה לחבור לנתניהו, וכך גם חברי סיעתו.

"מדינת ישראל זקוקה לממשלה לאומית חזקה, ממשלה ימנית יציבה שתחזיק מעמד לשנים", אמר נתניהו באירוע של השר יואב קיש לרגל יום העצמאות ברמת גן. "אפשר להקים את הממשלה הזאת לארבע שנים בתוך זמן קצר מאוד. לכן אני קורא לבצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט וגדעון סער, בואו נשים את כל השיקולים הצידה ובואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה. אני קורא כאן לגדעון סער, הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות".

סמוטריץ במליאת הכנסת, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

מוקדם יותר היום כתב סמוטריץ': "אם הליכוד ייכשל במלאכת הרכבת ממשלה לאומית זה יהיה בגלל שהוא מבזבז את הימים היקרים שהמנדט אצלו בכיוונים מסוכנים וחסרי סיכוי. לא אתן את ידי להתאבדות של הימין ומדינת ישראל בהקמת ממשלה מופקרת, מתוך ראייה קצרת טווח, שתהיה תלויה בתומכי טרור אנטי ציוניים ותהפוך את כולנו לבני ערובה שלהם".

כבר לאחר הבחירות פנה נתניהו לסער וליו"ר ימינה נפתלי בנט, וקרא להם להצטרף אליו לממשלת ימין: בואו נשים את המשקעים מאחורינו. זה מה שהציבור העצום שתמך בליכוד ובמפלגות הימין רוצה שנעשה. העם החליט שאנחנו חייבים לשבת יחד. אני קורא לכם - חזרו הביתה". סער מסר אז בתגובה לדברי נתניהו: "‏אקיים את התחייבותי לבוחר. לא אצטרף לממשלה בראשות נתניהו ולא אתמוך בה. המשך כהונת נתניהו, המעדיף את טובתו האישית על טובת המדינה, פוגע בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ