לאחר עמוד ענן |

נתניהו ולפיד נחלשים, ש"ס והעצמאות מתחזקות

לפי סקר מעריב, למרות הירידה בכוחה, הליכוד עדיין מובילה ללא עוררין. גם סקר שנערך בחדשות 2 מחזק את המגמה ומראה כי אהוד ברק עובר את אחוז החסימה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

סקר מעריב ו"מאגר מוחות" שנערך לאחר סיום מבצע "עמוד ענן" והסכם הפסקת האש עם חמאס, מצביע על ירידה בכוחה של הרשימה המאוחדת לליכוד וישראל ביתנו ולעומתה עלייה של העבודה ש"ס ו"עצמאות" – שעוברת כעת עת אחוז החסימה.

"הליכוד ביתנו" רשמה בסקר הנוכחי 37 מנדטים, 6 פחות מבסקר הקודם של העיתון. רשימה נוספת שרשמה ירידה משמעותית היא "יש עתיד", בראשותו של יאיר לפיד, עם 9 מנדטים בסקר הנוכחי לעומת 15 בקודם. קדימה ספגה ירידה של 50% בכוחה, ורושמת כעת 2 מנדטים בלבד, לעומת 4 בסקר הקודם ואינה עוברת את אחוז החסימה.

רשימת העבודה עם 22 מנדטים, 10% יותר מבסקר הקודם בו נרשמו לה 20 מנדטים. ש"ס עם עלייה משמעותית ל-14 מנדטים (לעומת 10). רשימתו של הרב חיים אמסלם "עם שלם", שלא נמדדה בסקר הקודם, עם 3 מנדטים בסקר הנוכחי. מצטרפת נוספת לסקר היא רשימת העצמאות, בראשה עומד שר הבטחון אהוד ברק, שעוברת כעת את אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים.

ברק ונתניהו

במידה ויו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני תתמודד בבחירות, התמודדות עליה היא צפויה להכריז ביום שני הקרוב, תוצאות הסקר ישתנו: רשימתה של לבני עם 8 מנדטים, העבודה עם 19 (וירידה קלה מהסקר הקודם), יש עתיד עם ירידה משמעותית עוד יותר עד ל-5 מנדטים וקדימה עם מנדט אחד.

הבית היהודי, בראשה עומד נפתלי בנט, עם עלייה קלה ל- 9 מנדטים (8 בקודם). יתר המפלגות רושמות יציבות יחסית: יהדות התורה עם 6 מנדטים, חד"ש עם 4 מנדטים, מרצ עם 3, רע"מ-תע"ל עם 3 וכך גם בל"ד (שקיבלה 4 מנדטים בסקר הקודם).

סקר נוסף, אותו ערכו היום מכון "דחף" וחדשות ערוץ 2, מראה כי לאחר מבצע עמוד ענן רשימת הליכוד-ביתנו זוכה ל-34 מנדטים, זאת לעומת 40 מנדטים שניתנו לרשימה בסקר שנערך במהלך ימי המבצע. על פי הסקר, מפלגת העבודה זוכה ל-19 מנדטים, לעומת 21 בסקר הקודם, ומפלגת "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד מקבלת 10 מנדטים, לעומת 14 בסקר הקודם. המרוויח הגדול של הסקר העדכני הוא אהוד ברק, שמצליח לעבור ביחד עם מפלגת "עצמאות", את אחוז החסימה וזוכה ל-4 מנדטים.

על פי הסקר החדש, במידה ותחזור ציפי לבני למערכת הפוליטית ותקים מפלגה חדשה, היא צפויה לזכות בעשרה מנדטים. אתמול פורסם כי לבני צפויה להכריז בתחילת השבוע הבא על התמודדותה בבחירות הקרובות בראש מפלגה חדשה שתקים. לבני מנהלת מגעים בתקופה האחרונה בין היתר עם האלופים במילואים שלמה ינאי ויצחק בן ישראל ועם הפרופסור מנואל טרכטנברג בניסיון לשכנע אותם להצטרף לרשימתה. אולם, לדברי גורמים המקורבים ללבני המגעים עמם עדיין לא הבשילו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ