עמרם מצנע אישר שהוא צפוי להצטרף לרשימת לבני

לבני ממשיכה במאמצים להרכיב את רשימת "התנועה" לכנסת. חיים רמון צפוי להיות מעורב מאוד בהרכבתה, אך הוא עצמו לא יהיה מועמד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

ציפי לבני ממשיכה במאמצים להרכיב את רשימת "התנועה" לכנסת. בתחילת השבוע הבא צפוי להודיע על הצטרפותו עמרם מצנע, שהתמודד בשנה שעברה מול שלי יחימוביץ' על ראשות מפלגת העבודה. מצנע צפוי להתברג במקום גבוה ברשימה. הוא אישר אתמול בשיחה עם "הארץ" כי העניין קרוב לסיכום. "אני בדרך לשם, אבל זה עוד לא סוכם", אמר מצנע. בסביבתה של לבני אישרו כי היא רוצה מאוד בהצטרפותו.

חיים רמון צפוי להיות מעורב מאוד בהרכבת הרשימה לכנסת, אך בסביבתה של לבני אומרים כי הוא עצמו לא יהיה מועמד. לפי שעה, מרכז רמון את עיקר המאמץ במציאת ח"כ שביעי שיתפלג מסיעת קדימה ויחבור למפלגה. רק עזיבה משותפת של שבעה חברי כנסת לפחות, המהווים רבע מהסיעה, תעביר לרשימתה של לבני את זמן התעמולה ואת כספי מימון המפלגות. המקדמה שמעניקה המדינה מסתכמת בכ-800 אלף שקלים לכל חבר כנסת. עד כה הודיעו שישה ח"כים על הצטרפות ללבני: יואל חסון, רחל אדטו, שלמה מולה, רוברט טיבייב, מגלי והבה ואורית זוארץ.

הח"כים המבקשים להתפלג מעריכים כי עוד היום תושג הסכמה עם חבר שביעי בסיעת קדימה, ומעידים כי לא קיבלו ממנה כל הבטחה על מקומם ברשימה. לאחר שהניסיונות להעביר לשורותיה את דורון אביטל ויוחנן פלסנר כשלו, לבני הפעילה אתמול, ככל הידוע, לחצים רבים על ח"כים אחרים ובהם מאיר שטרית ויובל צלנר.

כל העדכונים, הסקרים והפרשנויות בעמוד הבחירות המיוחד של "הארץ"

"התנועה" של לבני מתבססת על התשתית של מפלגת חץ, שהתמודדה לכנסת בשנת 2006 ולא עברה את אחוז החסימה. מעבר לתשתית הארגונית, בקופתה של חץ נותרו כמיליון וחצי שקלים והם עומדים עתה לרשות המפלגה החדשה. מי שעמד בראש חץ, השר לשעבר אברהם פורז, עשוי להיות בין מועמדיה לכנסת. פורז אמר אתמול כי הוא שוקל את האפשרות ויקבל החלטה בימים הקרובים.

לבני סיכמה עקרונית עם "התנועה הירוקה" על הצטרפותה למפלגה החדשה והיא תקבל נציג במקום שייחשב ריאלי להיכנס לכנסת. לבני מקיימת גם מגעים מתקדמים עם "מימד", בראשות ח"כ לשעבר הרב מיכאל מלכיאור. גם תנועת "המחנה המשותף" הודיעה על תמיכתה בלבני.

תת אלוף במיל' ישראלה אורון, לשעבר קצינת ח"ן ראשית וסגנית היועץ לביטחון לאומי צפויה אף היא להיות משובצת ברשימת המפלגה החדשה. עוד מוזכר כמועמד להצטרף לרשימתה של לבני ח"כ לשעבר האלוף במיל' יצחק בן ישראל. הוא אמר אתמול כי בכל מקרה יתמוך במפלגה החדשה, אך טרם החליט אם ברצונו לחזור לחיים הפוליטיים. שני שמות שירדו מהפרק הם של האלוף במיל' שלמה ינאי ושל פרופ' מנואל טרכטנברג.

אנשי "התנועה" הביעו אכזבה מתוצאות הסקר שפורסם אתמול ב"הארץ", שחזה למפלגה החדשה שבעה מנדטים. לדבריהם, סקרים פנימיים שערכו לפני הודעתה הרשמית של לבני שלשום הראו כי הפוטנציאל של המפלגה גדול הרבה יותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ