סופית: ישי במקום הראשון ברשימת ש"ס, דרעי אחריו

מועצת החכמים של ש"ס הציגה את רשימת המפלגה לכנסת, שזהה כמעט לקודמתה. דרעי שלח עקיצה לשמאל המפולג: "כולנו כאן, אף אחד לא ערק"

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

לפי החלטת מועצת החכמים של ש"ס, בראש רשימת המפלגה לכנסת יעמוד אלי ישי, ואחריו אריה דרעי ואריאל אטיאס. יתר העשיריה הראשונה כמעט זהה לזו שהתמודדה לכנסת היוצאת, מלבד חיים אמסלם, שפרש מש"ס. את המקומות הרביעי והלאה ברשימה תופסים: סגן שר האוצר, יצחק כהן, השר משולם נהרי, ח"כ אמנון כהן, השר יעקוב מרגי, ח"כ דוד אזולאי, ח"כ ויצחק ועקנין, ח"כ ניסים זאב וח"כ אברהם מיכאלי.

המצטרפים החדשים לרשימת ש"ס נמצאים במקומות ה-12 ואילך, ובהם יואב בן צור, מנכ"ל רשת החינוך של ש"ס, ליאור אדרי, עובד ארגון הכשרות של משפחת הרב עובדיה יוסף, ועמי אילוז, ראש מועצה דתית בקרית ים. מהרשימה נפלט הרב מזור בהיינה, נציג הקהילה האתיופית שהיה שותף ברשימה במערכות בחירות קודמות ואף כיהן תקופה קצרה כחבר כנסת.

אריה דרעי נאלץ הבוקר לסגת מדרישתו לקבל את תפקיד היו"ר. בתגובה, איימו ראשי מטה הבחירות של ש"ס, כולם נאמניו של דרעי, להתפטר מתפקידיהם. לפי דוברו של דרעי, הוא שכנע אותם להישאר בתפקידיהם, ו"לצאת לישון בשטח, כדי להוביל את ש"ס לקלפי". ברמז לנעשה במפלגות המרכז והשמאל, דרעי אמר במסיבת העיתונאים, "כפי שאתם רואים, ברוך השם, אף אחד לא ערק, אף אחד לא ברח, כולנו נמצאים פה". לדבריו, "המקומות לא חשובים, התארים לא חשובים, מה שחשוב זה המשימה, החל מיום ראשון אנחנו מסתערים על השטח".

דרעי סיפר כי ביקש ממועצת החכמים להציבו במקום ה-15 ברשימה, כאות לכך שהוא רואה בו במקום ריאלי, אך הבקשה נדחתה על ידי הרב עובדיה יוסף.

בחירות 2013: כל העדכונים באתר "הארץ"

לקראת כינוס מועצת החכמים התברר כי כל מאמציו של אריה דרעי לקבל את תואר היו"ר כשלו. הוא הקדים הודעה לעיתונות ולפיה ויתר מרצונו על התואר ועל הסמכויות. דרעי נפגש הבוקר עם הרב עובדיה ולדבריו ביקש ממנו לא להתמנות למקום הראשון. עוד ביקש, כך מסר דוברו, כי בישיבתה של מועצת החכמים היום לא יעלו לדיון סמכויות היו"ר.

דרעי מסר את ההודעה על רקע ההחלטה שנפלה בבית הרב עובדיה יוסף כי השר אלי ישי יישאר במקום הראשון ברשימה כפי שהוסכם עמו לפני כמעט חודשיים, כשהוחלט לצרף להנהגת התנועה גם את דרעי. לפי שעה לא צפויה הודעה כלשהי על הסמכויות, או על איוש התפקיד הבכיר שתקבל ש"ס אם תצטרף לממשלה הבאה. מדובר בתבוסה לאריה דרעי בכיפופי הידיים שהוא מנהל מול השרים ישי ואטיאס.

עם זאת, גורם במפלגה המעיט בחשיבות הדירוג ברשימה. הוא הדגיש כי לא ייתכן להעניק לדרעי תואר או סמכויות של יו"ר. מצב כזה מהווה סטייה מהחלטת מועצת החכמים מאוגוסט האחרון, ולפיה המפלגה תונהג במשותף על ידי ישי, דרעי ואטיאס.

בש"ס עדיין מקווים כי למרות הסקרים, שהאחרון שבהם (ערוץ 10) ניבא לה 10 מנדטים, בכנסת הבאה יהיו גם פנים חדשות מטעמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ