לבני חתמה על הסכם עודפים עם מרצ

לשתי המפלגות לא נותרה ברירה, לאחר שהעבודה שברה מסורת ארוכה וחתמה על הסכם עם לפיד. מרצ שקלה תחילה לחתום הסכם עם חד"ש

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

התנועה בראשות ציפי לבני חתמה בסוף השבוע על הסכם עודפים עם מרצ. למעשה, לשתי המפלגות לא נותרה ברירה של ממש, בעקבות החתימה של מפלגת העבודה על הסכם עודפים עם יש עתיד בראשות יאיר לפיד.

במרצ עלתה גם האפשרות לחתום על הסכם עם חד"ש, אך לבסוף העדיפו לשתף פעולה עם מפלגה ציונית, שמבקשת להציב אלטרנטיבה לממשלת נתניהו. עם זאת, אנשי מרצ הביעו חוסר שביעות רצון מכך שלבני חומקת מהתחייבות מפורשת לא להיכנס לממשלת ימין.

בכל מערכות הבחירות האחרונות חתמה העבודה על הסכם עם מרצ. גם הפעם התקיימו מגעים בין המפלגות, אך יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', החליטה לשבור את המסורת ולחתום עם יש עתיד, בניסיון להרחיק את מפלגתה מהשמאל.

"מערכת הבחירות הזאת היא מהחשובות שהיו כאן. פניה הדמוקרטיות של ישראל בסכנה. אסור לנו לאבד קול, לבזבז קול, וכל קול שיכול לחסום את גוש הימין חשוב", הסביר את ההחלטה מזכ"ל מרצ, דרור מורג. "ב-20 השנים האחרונות חתמנו על הסכם עודפים עם העבודה, אך זו פנתה ימינה והחליטה לחתום עם יש עתיד. שתיהן רוצות לשבת בממשלה עם ליברמן ונתניהו".

לדברי מורג, מרצ החליטה לנהוג באחריות ולחתום על הסכם עם התנועה, "ואני מקווה שבעזרת ההסכם הזה נצליח להכניס לכנסת עוד מנדט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ