ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', תקפה הערב (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שהתנהלותו בנוגע לתהליך השלום עם הפלסטינים גורמת נזק לישראל. "התפיסה של נתניהו שאם יהיה קיפאון מדיני הכל יישאר כפי שהוא מנותקת מהמציאות", אמרה יחימוביץ' במפגש עם חברי המועצה לשלום וביטחון בתל-אביב. "המזרח התיכון גועש ורועש ואי תנועה שלנו לא מייצרת אי תנועה של הסביבה, אלא רק מחמירה את המצב שלנו".

יחימוביץ' קשרה בין הנושאים המדיניים לנושאים הכלכליים ואמרה שאחת הסיבות לכך שדירוג האשראי של ישראל אינו עולה הינה הקיפאון המדיני מול הפלסטינים. "קראתי את דו"ח דירוג האשראי האחרון של סטנדרד אנד פורס", אמרה יחימוביץ'. "הם אמנם לא הורידו את דירוג האשראי של ישראל, אבל כתבו שלא העלו אותו כי ישראל לא עושה מספיק מאמצים כדי לקדם תהליך מדיני. תארו לעצמכם שזה היה קורה אולי היו מעלים לנו את דירוג האשראי".

יו"ר מפלגת העובדה תקפה את דבריו של נתניהו בפתח ישיבת הממשלה נגד יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן). "התמוטטות של אבו-מאזן תביא עלינו את ח'אלד משעל, את חמאס וחיזבאללה", אמרה. "אין כאן הגיון. הקיפאון הרה אסון ומבודד אותנו וגורם לנו נזקים בינלאומיים חמורים".

שלי יחימוביץ'. הפוליטיקה קופצת מדרגה

יחד עם זאת, יחימוביץ' אמרה כי נתניהו מנסה להסיט את סדר היום של קמפיין הבחירות מהנושאים החברתיים-כלכליים לנושאים המדיניים והביטחוניים. "נוח לביבי להשאיר את סדר היום ב-E1, אמרה. "אבל אני בטחה שלא קמתם בבוקר וחשבתם על E1. אדם נורמלי כשהוא קם ליומו הרגיל חושב על כל מכלול חייו - חינוך, קורת גג לו ולילדים, דמותה של החברה. לנתניהו נוח להוציא את ההודעה הזו נגד אבו-מאזן שהיא פשוט מגוחכת. יש עוד כמה דברים שכדאי שידבר עליהם - דוח העוני או שביתת האחיות, אבל על זה הוא לא רוצה לקחת אחריות. יותר קל ולא מחייב להוציא את ההודעה הזו על אבו-מאזן".


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ