יחימוביץ': לא אשב בממשלה עם אדם שיושב על ספסל הנאשמים

יו"ר העבודה קראה להתפטרות ליברמן עקב החלטת היועמ"ש. ישראל ביתנו: שלא תטיף מוסר. סקרים: עם שלם לא עוברת את אחוז החסימה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הצהירה הבוקר (שישי) כי לא תשב בממשלה עם אביגדור ליברמן בעקבות הגשת אישום נגדו בגין מרמה והפרת אמונים. "לא אשב בממשלה עם אדם שיושב על ספסל הנאשמים, ותלוי ועומד נגדו כתב אישום", אמרה יחימוביץ' לגלי צה"ל. "אני לא רואה סרט כזה שבו אדם יושב על ספסל הנאשמים - ובו בזמן הוא מכהן כשר בממשלה".

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "רשימת העבודה לכנסת, הכוללת את משה מזרחי שהודח מתפקידו בשל האזנות סתר שלא לפי החוק, את בוז'י הרצוג ששתק בחקירות עמותות ברק, ואת שלי יחימוביץ' ומיקי רוזנטל - שלא חיכו אפילו חצי שעה במעברם מהעיתונות לפוליטיקה. היא הרשימה האחרונה שיכולה להטיף מוסר".
  אתמול קראה יחימוביץ' להתפטרותו המיידית של שר החוץ. "ליברמן צריך להתפטר בדקות אלה ממש. אם לא, שנתניהו יפטר אותו ויציב מועמד אחר במקומו ברשימת הליכוד ביתנו.

  "אסור – חוקית, ציבורית, מוסרית ונורמטיבית שאביגדור ליברמן יישאר בתפקידו ולו דקה אחת נוספת", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. "מרמה והפרת אמונים, וכל הסיפור המחריד והדוחה של שגריר ישראלי שמעביר לשר החוץ שלו חומר מסווג מחקירה פלילית שמתנהלת נגד השר, עם פרטים, כמו חשבון בנק, כדי שהוא יוכל לשבש את החקירה, ובתמורה ליברמן ממנה את השגריר שוב ושוב לתפקידים חשובים. זו השחתה ברגל גסה של כל מה שמדביק ומחזיק את השלטון, את הדמוקרטיה, את האמון של הציבור במדינה שלו. הון - שלטון- עולם תחתון – זו לא סיסמא. זה התיאור הכי מדויק. וזה עוד כלום לעומת מה שהוחלט לא להגיש עליו כתב אישום".

  סקרי ידיעות ומעריב: חיים אמסלם בחוץ

  חיים אמסלם ומפלגתו עם שלם, הלהיט של סקרי השבועות האחרונים, לא עוברים את אחוז החסימה בסקרי עיתוני יום שישי, אך הנתון המפתיע ביותר בסקרי הבוקר הוא שני המנדטים להם זוכה מפלגת העולים החדשה "הישראלים", על פי סקר "ידיעות אחרונות" שנערך בקרב 750 משיבים. יושב ראש המפלגה הוא דוד קו, מגיש בכיר בערוץ 9. בסקר, שנערך על ידי מינה צמח ומכון "דחף" זוכה הליכוד-ביתנו ל-35 מנדטים והעבודה ל-19. ש"ס, התנועה והבית היהודי מקבלות 11 מנדטים כל אחד.

  על פי הסקר, יש עתיד של יאיר לפיד ממשיכה לרדת וכעת היא עומדת על 8 מנדטים. יהדות התורה עולה ל-6, מרצ יורדת ל-4 ועוצמה לישראל עם שני מדנטים. במפלגות הערביות התמונה נשארת זהה: בל"ד עם 3 מנדטים, רע"ם-תע"ל עם 4 וחד"ש עם 4. עם שלם וקדימה לא עוברות את אחוז החסימה.

  על פי סקר העיתון "מעריב" בקרב 501 משיבים עם טעות דגימה של 4.5%, הליכוד-ביתנו זוכה ל-38 מנדטים, העבודה עם 20 וש"ס עם 12. הבית היהודי ממשיכה לטפס ומקבלת 11 מנדטים. התנועה עם 9 מנדטים, יש עתיד עם 8, יהדות התורה 6 ומרצ עם 3. קדימה, עם שלם ועוצמה לישראל לא עברו את אחוז החסימה.


  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ