העותר בתיק האפליה בעמנואל חובר לאמסלם נגד ש"ס

יואב ללום, פעיל חשוב ברחוב החרדי-ספרדי, הקים עבור עם שלם את המטה החרדי. אמסלם מהווה לאחרונה יעד להתנכלויות: רכבו נפרץ ושלטיו הושחתו

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

יואב ללום, העותר בפרשת עמנואל שלפני שנתיים היה היעד לקמפיין אגרסיבי של ש"ס ומנהיגה הרוחני הרב עובדיה יוסף, מתגייס לטובת ח"כ חיים אמסלם ומקים למענו את "המטה החרדי" של מפלגת "עם שלם". זו פעם ראשונה שבה פעיל בעל משקל ברחוב החרדי-ספרדי חובר לאמסלם, וזאת בתקופה שבה מפלגת עם שלם נסוגה בסקרים. השידוך הזה, וההצהרות שהוא יוליד, עשוי להטריד את ש"ס ולהעצים את העיסוק בנושא העדתי.

ללום פתח אמש (שני) קבוצה בפייסבוק בשם "חרדים חושבים. אמסלם", שתהיה פלטפורמה למה שהוא מכנה המטה החרדי של אמסלם. מניתוחים שונים עולה כי מפלגת עם שלם נהנית עד כה בעיקר מאהדה של חילונים, מסורתיים ודתיים-לאומיים. לדברי ללום, "ש"ס סירבה להתחייב לטפל באפליה בסמינרים, אמסלם מחויב לנושא". בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק, ללום כותב כי ניסה לקבל מש"ס התחייבות ומסמך עקרונות לטיפול מעשי באפליה, אלא ש"ניסיונות אלה עלו על שרטון מה שהביא לחיבור עם אמסלם שהתחייב לטפל אישית במוסדות המפלים, גם במחיר עצירת תקציבים של משרד החינוך".

ללום, כמו אמסלם לפניו, יצא נגד הקמפיין העדתי שמוביל אריה דרעי, מראשי ש"ס. לדברי ללום, הוא לא מאמין לדרעי. "כפי שהוא מכר את אידיאולוגיית מצביעי ש"ס באוסלו, הוא לא יהסס למכור את הבנות הספרדיות", אמר ללום, בן חסותו של הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף הנמנה עם חוגי הימין.

יואב ללום בבית המשפט העליון, לפני שנתייםצילום: אמיל סלמן

יצוין כי ללום ניהל לאחרונה משא ומתן עם אמסלם על הצטרפותו לרשימה לכנסת, משא ומתן שכידוע נכשל. חרף זאת הוא מתגייס למענו וכעת מזכיר את המשותף בין השניים, ה"ידועים בהתבטאויותיהם החריפות על זעקתן של הבנות הספרדיות אשר מדי שנה נשארות מאות מהן ללא סמינר". בעבור שניהם, פרשת עמנואל נתנה את האות למלחמה מול ש"ס.

לדברי ללום, "ש"ס, בניסיון נואש להציל את מצבה המידרדר בסקרים, שלפה השבוע את השד העדתי וספגה ביקורת ציבורית לא מועטה. זאת בעיקר בשל העובדה שהציבור זוכר היטב את הכשל הגדול שלה בפרשת עמנואל. אותה פרשיה כאובה בה הוקמה גדרת חוצצת בעמנואל ובנות ספרדיות הופרדו מחברותיהן האשכנזיות".

חיים אמסלם. קיבל חיזוק משמעותי

יצוין כי אמסלם עובר בימים האחרונים מסע התנכלויות. אתמול נפרצה מכוניתו ותיקו נגנב. השבוע, בפעם השלישית, הושחת שלט חוצות ענק הנושא את דיוקנו של אמסלם שכיסה בניין בכניסה לירושלים, ולדברי אנשיו מדי יום מושחתות מודעות על אוטובוסים הנושאות את דיוקנו. המשטרה חוקרת את המקרים הללו, כמו גם תלונות של אמסלם על איומים והטרדות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ