לפיד זה אח?! |

קמפיין קורא ליש עתיד לפרק את הברית עם בנט

עשרות שלטי חוצות שנתלו הלילה בכניסה לירושלים קוראים ליאיר לפיד לזנוח את הברית עם הבית היהודי, מחשש שהדבר יוביל לקיפאון מדיני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

עשרות שלטי חוצות שנתלו הלילה בכניסה לירושלים קוראים ליאיר לפיד לזנוח את הברית עם נפתלי בנט, מחשש שהדבר יוביל לקיפאון מדיני. בכרזות, אשר מזכירות בסגנון ובצבעים את קמפיין הבחירות של הבית היהודי, מופיע לפיד לצד חברי הכנסת החדשים מסיעת "הבית היהודי" הנחשבים לקיצונים במיוחד, דוגמת אורית סטרוק והרב אלי בן דהן, ולצדם הכיתוב ״לפיד זה אח?!?". ליד הסיסמה מופיע המשפט "רק הסדר מדיני יחזק את מעמד הביניים״. בגרסה השנייה של הכרזה מופיע המשפט ״לפיד זה אח!?" ולידו המשפט "יאיר, משפחה לא בוחרים - קואליציה כן".

הכרזות, שנתלו במהלך הלילה על ידי פעילי תנועת קול אחד בירושלים, מתריסות כנגד הברית המסתמנת בין יו״ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, לבין יו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, במשא ומתן הקואליציוני.

הן מהוות שלב ראשון בקמפיין שמובילה התנועה, הפועלת לקידום פתרון של שתי מדינות לשני עמים. מטרת הקמפיין היא לקרוא ליאיר לפיד לעמוד בהבטחתו שלא לשבת בממשלה שלא תחדש את המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית. חברי התנועה טוענים כי הממשלה בראשות הליכוד והבית היהודי תהיה ממשלה ימנית מובהקת שלא תתקדם בעניין המדיני. הקמפיין החל לפני מספר ימים ברשתות החברתיות והוא צפוי לכלול פרסום מודעות בעיתונים ופעולות שטח נוספות.

שלטי הקמפיין שנתלו הלילה בירושליםצילום: מאיה פרץ

מנכ״ל התנועה טל הריס אמר כי: ״הרבה הבטחות על פוליטיקה חדשה ונקייה נתנה מפלגת יש עתיד לציבור הכללי ולקהל המצביעים שלו בפרט. שילוב הכוחות במו״מ הקואליציוני של יאיר לפיד, שהתחייב לא לשבת בממשלת קיפאון מדיני, יחד עם נפתלי בנט שתומך בסיפוח השטחים ובמדינה דו לאומית, הוא תמרור אזהרה לרוב המתון שתומך בהסדר של שתי מדינות לשני עמים ומעוניין בממשלה מתונה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ