יחימוביץ' הבהירה לאנשיה: לא אכנס לממשלת נתניהו

יו"ר העבודה תקפה גם את ברית לפיד-בנט: "הגענו למצב מופרך שבחסות האחים, כל בעיותיה של ישראל יפתרו אם החרדים יתגייסו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הבהירה הערב (שבת) פעם נוספת כי למרות הפרסומים על משא ומתן המתנהל עמה, אין בכוונתה לחבור לממשלת נתניהו. "אנחנו ננהיג את האופוזיציה ולא נצטרף לממשלה", ציינה יחימוביץ', "הדרך שלנו אינה פוגשת את הדרך של מרכיב הממשלה, נתניהו. אלה דרכים הפוכות”.

במייל ששיגרה לתומכיה במפלגה, יחימוביץ' פרטה שש סיבות לכך ששיתוף הפעולה בין המפלגות במסגרת קואליציה אחת הוא בלתי אפשרי. בין היתר היא קבעה שקריאתו של נתניהו לחידוש תהליך השלום היא לא יותר מתרגיל שנועד לרצות את נשיא ארצות הברית במהלך ביקורו בישראל. "נתניהו אומר: נדגמן תהליך שלום לכבוד ביקורו של אובמה ונמשיך בקיפאון ובבידוד? אנחנו אומרים – להיות היוזמים והמניעים של מהלכים מדיניים שתכליתם שלום”.

בנוסף, לדבריה, “נתניהו מתכוון לקצץ 21 מליארד שקלים בחינוך, בבריאות וברווחה, ומכין חוק הסדרים מפלצתי ומלא גזרות? אנחנו יודעים שקיצוץ במדינה הוא בטח לא 'הכרחי' כמו שמספרים לנו, אלא להיפך". יחימוביץ' הזכירה גם את רצונו של נתניהו להקל במיסוי על התאגידים הגדולים, להכביד על מעמד הביניים ולהגדיל את מספר עובדי הקבלן כסיבות לכך שמפלגת העבודה לא תחבור לממשלתו. “אני יודעת שאתם חשופים לשמועות וספינים בלי סוף", הבהירה יחימוביץ'.

מנהיגת העבודה תקפה בסוף השבוע גם את חברי הכנסת יאיר לפיד ונפתלי בנט, על דבקותם בקידום הנוסחה שיזמו לשוויון בנטל. "הגענו למצב מופרך שבו, בחסות האחים לפיד–בנט, כל בעיותיה של מדינת ישראל - פערים עצומים בין עוני לעושר, התרסקות מעמד הביניים, שלום וביטחון – הכל יפתר אם רק יגוייסו יותר חרדים לצבא", אמרה.

בנוסף לביקורת מצד יחימוביץ', שותפתו היחידה של נתניהו עד כה, יו"ר התנועה ציפי לבני, יצאה הערב נגד יוזמתו לקדם את הבנייה בשטח E1 ואת הבנייה בשכונת רמת שלמה בירושלים. לבני קראה בריאיון לתוכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2 לחדש את המו"מ המדיני ולהימנע מ"פרובוקציות שרק מוציאות עין לצד השני ומקוממות את העולם נגדנו".

לבני סרבה לומר במשדר האם נתניהו הסכים להקפיא את הבנייה בהתנחלויות כצעד בונה אמון לקראת חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים תחת הנהגתה. "אני מאמינה בכנות כוונתו של ראש הממשלה להתניע את התהליך המדיני", אמרה. יו"ר התנועה סירבה לומר במשדר מי יהיה השר השני מטעם מפלגתה, אף שהדבר מעורר בימים האחרונים מתיחות רבה בין חברי הכנסת עמרם מצנע לעמיר פרץ. "זה חשוב לאנשים עצמם ואני יכולה להבין את המתח אבל זה ממש לא קריטי לעם ישראל״, אמרה והוסיפה: לא אנהל חלוקת תיקים פומבית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ